5.4 C
Bilecik
Pazartesi, Mayıs 9, 2022

BİLECİK MAYIS AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısı, Meclis 1. Başkanvekili M. Sadık Kaya, başkanlığında gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda; 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Birimi ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Biriminin kurulması konularının da görüşülerek, kabul edildiği toplantıda, Arkeolog kadrosunda alınacak personele ödenecek ücretin belirlenmesi konusu ile MHP grubunun yardımlara muhtaç, yaşlı, engelli ve yalnız yaşayan kişilere 365 gün sıcak yemek çıkması için Aşevi kurulması önerisi ek gündem maddeleri meclis üyeleri tarafından oylanarak kabul edildi.

Gündemin ilk maddesi olan 2018 Mali yılı kesin hesabının görüşülmesi hususunun ilgili Komisyona gönderilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde Defterdarlık bünyesinde oluşturulan Gayrımenkul Satış Komisyon Üyesi oy birliği ile CHP’li Meclis Üyesi Soner Olgun seçildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Belediye personeline Sosyal Yardım Yapılması amacıyla yetkili memur sendikası ile toplu görüşme ve toplu sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanlığına yetki verilmesi, oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde, Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyeliğinden ayrılma konusu görüşüldü. Birliği incelediğini ve verimsiz bir işleyişi olduğunu dile getiren Belediye Belediye Başkanı Semih Şahin, ayrıca yüksek bir aidat bedelinin de olması sebebiyle birlikten ayrılmayı gündeme getirdiklerini belirtti. Tek başına karar vermemek adına konunun Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilmesini istediğini söyleyen Başkan Şahin, Türk Dünyası Belediyeler Birliği dahil Belediyenin üye olduğu tüm birliklerin komisyonda incelenmesi gerektiğini belirtti. Konu, Belediye Meclis üyelerinin oyları ile Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5. maddesinde, Belediye bünyesinde çalışan kadrolu işçiler ile Belediye şirketinde çalışan işçilere uygulanan asgari ücretin arttırılması konusu görüşüldü. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Semih Şahin, 180 TL zam yapıldığını aktardı.

Gündemin 6. maddesinde yer alan, T plaka taksi yönetmeliğine istinaden Ticari Taksi çalışma izin belgesi, devir ücreti ile Ücretlerin belirlenmesi hususu, Ücret Tarife Komisyonu’na gönderildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü Çalışma ve Usul Esaslarına Dair Yönetmeliğin görüşülmesi ve Emlak Hizmetleri Müdürlüğü çalışma usul ve esaslarına dair yönetmeliğin görüşülmesi maddeleri ise Perşembe günü gerçekleştirilecek meclis toplantısına bırakıldı.

Gündemin 9. maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Biriminin kurulması ve kurulacak bu birimi sevk ve idare etmek üzere 1 adet 1. Derece İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü kadrosunun ihdası hususu oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 10. maddesinde ise Çevre ve Koruma Kontrol Müdürlüğü Biriminin Kurulması ve kurulacak bu birimi sevk ve idare etmek üzere 1 adet 1. Derece Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü kadrosunun ihdası oy çokluğu ile kabul edildi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.