25.4 C
Bilecik
Perşembe, Haziran 23, 2022

Bilecik MHP Merkez İlçe Başkanı Talha Özkan, Selin Sayek Böke’yi kınadı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik MHP Merkez İlçe Bakanı Talha Özkan, CHP sözcüsü Selin Sayek Böke’yi Milliyetçi Hareket Partisine yönelik kullandığı çirkin ve mesnetsiz ifadelerden dolayı kınadıklarını kaydetti.
Özkan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
Dört bin yıllık Türk devlet geleneğinin ve bin yıllık Türk-İslam davasının Türk siyasetindeki temerküz merkezi olan Milliyetçi Hareket Partisine yönelik kullanılan çirkin ve mesnetsiz ifadelerden dolayı Cumhuriyet Halk Partili Selin Sayek Böke’yi şiddetle kınıyoruz.
Eğer Böke “yedek lastik” arıyorsa, darbelere, terör örgütlerine, terörist yazar ve medya gruplarına ve terörist cenazelerinde kimin yedek lastik işlevi gördüğüne iyi baksın.
Milliyetçi Hareket Partisi, misyon olarak üstlendiği Türk-İslam ülküsüyle ve demokrasiye olan saygısıyla, Başkanlık meselesiyle ilgili tartışmalarda görüşünü ifade etmede bağımsız ve kendi iradesiyle hareket etmektedir.
CHP’li Böke ve onun zihniyetinin bunu anlayabileceğini düşünemiyoruz. Zira Irak Başbakanı İbadi’den deyim yerindeyse özür dileyen, Esad’la sık sık görüşen, Avrupalı parlamenterlere Türkiye’yi şikayet eden bir zihniyetin, Milliyetçi Hareket Partisini ve Türk-İslam davasını anlayabileceğini zaten düşünmüyoruz. Ama partimize yönelik hakaretvari söylemlerde bulunmamaları için onları uyarıyoruz. Terör örgütleri olan Fetö, Dhkpc ve Pkk’yla mücadelede ve ülkemizi ilgilendiren hassas konularda popülist davranış ve söylemlerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz.

MHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı
Talha ÖZKAN

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.