20.4 C
Bilecik
Salı, Haziran 21, 2022

Bilecik Milletvekili Eldemir’den 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

- Reklam -
- Reklam -

Evrensel ilkeleri benimsemiş milletimizin, çağımıza yön veren gelişmiş ülkeler arasında yer almasının ön şartı, eğitimin kalitesini yükselterek yaygınlaştırmaktır. Eğitim kişilere, milli kültürün zenginlik ve değerini evrensel değerlerle buluşturarak geçmişi tanımasına, bugünü ve geleceği konusunda bilinçlenmesine imkan verir.

Toplumlar, yetenekleri gelişmiş, karşılaştığı yeni durumlara uyum sağlayabilen, karşısına çıkabilecek her türlü engele karşı mücadele gücüne sahip, dengeli, disiplinli ve güçlü bireylerle geleceklerine güvenle bakabilirler. Eğitimi yaşam boyu süren bir etkinliğe dönüştürerek, araştırma ve sorgulama yetenekleriyle bilgi üretimine katkıda bulunan bireylerden oluşan toplumlar, güçlenerek, kalkınma sorunlarını aşmakta, uygarlığın gelişimine katkıda bulunmaktadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık ve mutlu geleceği için en değerli varlığımız genç nüfusumuzun, dünya gerçeklerini yorumlama becerisine sahip, bilim, teknoloji, kültür ve sanat yaşamındaki gelişmelere duyarlı bireyler olmalarını amaçlamaktayız.

Siz gençlerimizi, ana dilimiz Türkçe’yi etkin, doğru ve yerinde kullanan, baskı ve yönlendirmelerden uzak kendi kararlarını uygulayabilen, bağımsızlık ve özgürlüğü kişiliğinin değişmez ilkesi olarak benimsemiş, ülkesine, toplumuna, kendisine güvenen bireyler olarak görebilmek hepimizin dileğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; yeni Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerimize sağlık ve başarı dilerken;barışa, insan haklarına, hoşgörüye ve demokratik değerlere önem veren ve sizlere erdemli birer yurttaş olma niteliği kazandırarak, yurdumuzun dört bir yanında büyük özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiasına kolaylıklar diliyorum.

 

Halil ELDEMİR

Bilecik Milletvekili

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.