15.8 C
Bilecik
Pazar, Haziran 19, 2022

BİLECİK POMEM 14. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 14. dönem mezuniyet töreninde 411 polis adayı yemin ederek, diplomalarını aldı.

Bilecik Vali Vekili Hıdır Kahveci, POMEM’de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, polis adaylarının almış oldukları eğitimden sonra, devlet nizamı içerisinde, verilen görevleri ifa etmeleri için yolculuğa çıktıklarını ifade etti.

Almış oldukları görevin meşakkat itibariyle zor görevlerden birisi olduğunu belirten Kahveci, “Zor görevler ifa edilirken biraz daha dikkatli ve düzenli hareket etmekte fayda vardır. Gereken eğitimleri alarak bu günlere geldiniz. Okulunuzda sizlere öğretilmesi gereken her şey teorik olarak öğretilmiştir.image

Öğrenmiş olduğunuz bilgileri devletin nizamı, mevzuatın çerçevesi içinde ve saha amirlerinizin vereceği talimatlar doğrultusunda yerine getirmektir” dedi.

POMEM Müdürü Sadettin Aksoy farklı farklı lisans bölümlerinden mezun 411 öğrencinin 56 ilde görev yapacağını belirterek, devletle nişanlılık dönemini tamamladıklarını ve yeminle devletle nikah kıyacaklarını söyledi.

Bu günden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yılmaz, yorulmaz ve sadakatli birer koruyucusu, binlerce yıllık milletin hizmetkarı olacaklarını ifade eden Aksoy, şunları kaydetti:

“Ulu önder Atatürk’ün ilke ve inkılaplarından ve devlete sadakatten sapmadan ülkenize hizmet edeceksiniz. Kimliğiniz, üniformanız, silahınız ve sahip olduğunuz yetkiler Türk milletinin size emanetleridir ve bunların kötüye kullanılması unutmayınız ki emanete hıyanet etmektir. İçinde bulunduğumuz dönemde ülkemiz genelinde kaos ortamı yaratmak isteyen terör örgütleri ve her türlü propaganda yaparak bu örgütlere ortam sağlayan nifak çetelerinin varlığı malumunuz. Böyle bir ortamda bize ve size düşen görev hiç durmadan yılmadan çalışmak, Orta Asya’dan bu coğrafyaya gelerek yurt edinip devlet kuran atalarımıza layık birer vatan evladı olmaktır. Bu günden itibaren sol göğsünüzde kalbinizin tam üstünde ve şapkanızda başınızın üstünde taşıyacağınız polis yıldızı sadece bir arma değildir. Üzerinde ay yıldız, çift başlı kartal, defne dalı, sekiz köşe ve elli dört şua bulunmaktadır. Bu figürlerin her biri ayrı değerleri ve tarihi süreci simgelemektedir. 170 yıldır, görev yapan Türk Polis teşkilatının görev anlayışı, başımızın ve kalbimizin üzerinde yazılıdır.”

Konuşmaların ardından 14’üncü dönem birincisi Muhammet Yalçın’ın diplomasını Vali Vekili Kahveci verdi. İkinci Eşref Günhan Erol, diplomasını AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’den, üçüncü Bekir Işık da diplomasını 2’nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç’un elinden aldı.

Daha sonra Yalçın, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Vekili Harun Tunçel, Söğüt Kaymakamı Berkan Sönmezay, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Mennan Çokhızlı, 9. Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit ve AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak ile diğer protokol üyelerinin yanı sıra ailelerin de katıldığı törende, polis adayları yemin etti.
image

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.