13.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

BİLECİK VALİLİĞİ; 2. OSB BASIN AÇIKLAMASI

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİK II. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

 

07.09.2015 tarihli yerel gazetede ve internet sitesi haberlerinde, Bilecik II. Organize Sanayi Bölgesi ile katılımcı sanayiciler arasında Genel Kurul sürecinin başlatılarak yönetimin devri ile ilgili süre gelen yasal ihtilafa ve taraflar arasında devam eden davaya ilişkin çeşitli açıklamalar yapılmıştır.

İlimizde kurulu bütün Organize Sanayi Bölgeleri % 100 İl Özel İdaresi sermayesi ile kurulmuş olup, bu güne kadar yapılan tüm işlemler İlimizde sanayinin gelişmesi ve istihdamın artırılması amacıyla ve yasal mevzuat çerçevesinde İl ve İlçelerimiz menfaatleri gözetilerek gerçekleştirilmiştir.

Bilecik II. Organize Sanayi Bölgesine daha çok sanayici ve istihdam kazandırabilmek maksadıyla 2005 yılından bu tarafa sürdürüle gelen imar planı ve parselizasyon çalışmalarına ilişkin itilaflar önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, ardından yerel mahkemelere taşınmıştır. Yapılan yargılamalar ve mahkemeye tarafların sunduğu tüm bilgi ve belgelerin mahkemece incelenmesi sonucu 08.09.2015 tarihli duruşmada Genel Kurul sürecinin başlatılması ve yönetimin devri için OSB mevzuatında öngörülen yasal şartların oluşmadığına hükmedilerek davacı sanayicilerin taleplerinin reddine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.