18.4 C
Bilecik
Perşembe, Ağustos 18, 2022

BİLECİK VALİSİ ŞENTÜRK’DEN, PAZARYERİ İLÇESİNE ZİYARET

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİK VALİSİ ŞENTÜRK’DEN, PAZARYERİ İLÇESİNE ZİYARET

Vali Bilal Şentürk, Pazaryeri ilçesinde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Kaymakam Fatih Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Cansever ve İlçe Emniyet Müdürü İnan Kılıçoğlu ile diğer ilgililer tarafından karşılanan Vali Şentürk, Kaymakamlık Toplantı Salonunda ilçe hakkında brifing aldı.
Daha sonra Belediye Başkanı Yalçın’ı ziyaret eden ve belediye çalışmaları ile projeleri hakkında bilgi alan Vali Şentürk, burada ”Pazarlı Bey Beldesi Tarihi” adlı kitabı hazırlayan 87 yaşındaki Ali Uslu ile bir süre sohbet etti.
Pazaryeri ilçesinde yaşayan Kore Gazisi 90 yaşındaki Refik Özberber’i, 67 yıldır mesleğini sürdürdüğü berber dükkanında ziyaret ederek, bir süre sohbet eden Vali Şentürk, ”Devletimiz, vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan ve bu uğurda canını feda eden şehitlerimize ve gazilerimize sahip çıkmaktadır. Gazilerimiz, bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin, onurlu sembolleridir. Bizler de, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize her türlü desteği sağlamaya hazırız.” dedi.
Vali Şentürk, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Pazaryeri Kaymakamlığı Halk Eğitim Spor Kulübü ve İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce gerçekleştirilen “Çömleğe bir de hanımeli değsin” projesinin yürütüldüğü atölyeyi ziyaret etti.
Usta öğretici Salim Yaşar ve kursiyerlerden çalışmaları hakkında bilgi alan ve yaptıkları ürünleri inceleyen Vali Şentürk, ”Çömlekçilik mesleğinin devam ettirilmesinin ve geliştirilmesinin gerekliliğine inanıyorum Yeteneklerin değerlendirilmesi önemli. Kursiyerlerimizin hayallerindeki ürünleri toprakla yapmaları güzel. Önemli olan sürdürebilir hale getirmek. Bizim atalarımıza borcumuz var. Kazılarda en çok çömlek kalıntıları buluyoruz. Geçmişte bunlar vardı. Şimdi niye olmasın. Bilecik’te potansiyel varsa bunun desteklenmesi gerekir.” ifadesinde bulundu.
- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.