29.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Bilecik’e Özel Hastane Geliyor

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde yaptığı açıklamada, Bilecik’te özel bir hastanenin kurulacağını ifade etti.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yöneticiler ve Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen söyleşide konuşan Yağcı, Sakarya menşeli bir grubun Bilecik’te özel bir hastane açmak için girişimlerde bulunduğunu, 2015 yılına kadar 10 uzman doktorlu bir hastanenin Bilecik’ke kazandırılacağını belirtti.

Yağcı yaptığı açıklamada şunları belirtti;

Biliyorsunuz Sağlık Bakanlığı buralara ilişkin özel hastane kurulumunu her şehre bir kontenjan tanımış ve tek bir gruba verilmiş. Buna ilişkin gerekli ihaleler yapılmış ve Sakarya’dan bir grup almış Bilecik’te bu özel hastane girişimini. Şu anda onlar yer arıyorlar. Onların da hızlı bir şekilde gerçekleşmesi noktasında dirsek teması içerisindeyiz. Hatta buldukları bir iki yer de var. onlara da aracılık yapıyoruz. Eğer mevcut binalar üzerine anlaşarak yapabilirlerse bu yıl sonuna kadar 10 uzman doktoru olan bir özel hastane hemen kurulacak.
Maliyetlerin artmaması için gizli tutulduğunu belirten Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı; ” Eğer o noktada bir ilerleme olmazsa arsa temini ile kendilerine temelden bir hastane yapılacak. O da en fazla iki yıl içerisinde biter ama kısa zaman dilimi içerisinde özel hastane olacak. Tabi bizim burada başaramadığımız, değişik engellere takıldığımız ve bazı noktalarda kanaat birliği oluşturamadığımız devlet hastanesi sorunumuz var. Devlet hastanesini bir an önce yapmamız lazım. Bu devlet ve siyaset olarak bizim sorumluluğumuzda olan bir durum. İnşallah onu da çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Yıl donuna da geldik ama önümüzdeki yılın ilk 3 ayı içerisinde onn hakkında da kesin bir kanaate varacağız. Olursa özel idarenin olduğu alana olmazsa da üniversitemizin olduğu ve tespit ettiğimiz alana devlet hastanemizi bir an önce başlatmamız gerek diye düşünüyorum. Onun için çalışıyoruz. ” dedi

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.