8.4 C
Bilecik
Çarşamba, Ekim 5, 2022

BİLECİK’İN PROJE TAKIMI İLK EĞİTİMİNİ ALDI

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİK PROJE TAKIMI İÇİN PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ” EĞİTİMİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) teknik destek programı kapsamında İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından “Bilecik proje takımı İçin proje döngüsü yönetimi” eğitimi düzenlendi.

Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ile kursiyerlerin katıldığı eğitim seminerinin açılış konuşmasında, AB, kalkınma ajansları, ulusal ve uluslararası fon kaynakları ve vakıflar gibi değişik hibe kaynaklarından yararlanmanın mümkün olabileceğini söyledi.

Hibe kaynaklarından istifade edilebilmesi için hibe desteği verecek kuruluşların belirlediği ölçütlere uygun, iyi analiz edilmiş ve nitelikli proje hazırlanması gerektiğini belirten Vali Yardımcısı Ballı, şöyle konuştu:

“Nitelikli proje hazırlama ve uygulama belirli bir uzmanlık ve teknik bilgi birikimini gerektirmektedir. Bu eğitim, proje hazırlama konusunda eğitim ihtiyacının bir ölçüde giderilmesi açısından önemlidir. Ancak kamu kurumlarımızın, yerel yönetimlerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin proje teklif çağrılarını takip ederek nitelikli proje üretme konusunda daha çok çaba göstermelerini bekliyoruz. Bütün kurum ve kuruluşlarımızın proje odaklı çalışmaları, ilimizin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Proje hazırlama aşamasında kurumlarımız arasında yardımlaşma, dayanışma ve işbirliği son derece önemlidir. Valiliğimiz AB bürosu bu anlamda gerekli tanıtım, bilgilendirme ve teknik desteği sağlamaya çalışacaktır. Proje hazırlama konusunda belli bir deneyim ve birikim sahibi olabilmek için sadece eğitim yeterli değildir. Eğitimde edindiğiniz bilgileri alanda uygulayarak deneyim ve birikiminizi artırabilirsiniz. Bu nedenle, çeşitli hibe kaynaklarından proje teklif çağrısı yapıldığında, kurumunuz uygun başvuru sahibi ise kurumunuz adına, değilse başvuru sahibi olabilecek diğer kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına yardımcı olarak hem kendinizi proje alanında geliştirmiş olacaksınız, hem de diğer kurumlara katkı sağlamış olursunuz.”

5 gün sürecek eğitimde uzman Nilüfer Arıak, eğitim verecek.

indir s sss

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.