BİLECİKSPOR YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 07:11

BİLECİKSPOR YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

BİLECİKSPOR YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ
Son Güncelleme :

22 Eylül 2014 - 18:51

Geçtiğimiz aylarda Bilecikspor’u aldıklarını belirterek transferler yapan Bilecikspor Başkanı Batuhan Çolak ve yönetim kurulu üyeleri bildirdikleri basın açıklamasıyla istifa ettiklerini belirtti.

Yapılan açıklamada, önemli bir GSM şirketiyle sponsorluk anlaşması yaptıklarını ve Stadı kiraladıklarını ancak son zamanlarda Bilecikspor eski başkanlarına verilen para cezaları nedeniyle anlaşmalarının iptal olduğu belirtildi. Yapılan açıklamaların devamında ise Edebalispor Başkanı Ahmet Subaşı ile görüştüklerini belirten Çolak, gerekli işlemlerin yapılmasının ardından, Edebalispor ile birleşebileceklerini ifade etti.

Çolak’ın Basın açıklaması;
KAMUOYUNA DUYURULUR

Bilecikspor ile ilgili gerek gazetelerde gerekse internet haber portallarında yeralan ‘Bilecikspor Başkanlarına SGK’dan ceza yağdı’ haberlerine ilişkin bir açıklama ve bundan sonraki Bilecikspor ile alakalı aldığımız kararları, yönetimi devraldığımız günden itibaren yapılan faaliyetleri açıklama gereksinimi duyduk.
Değerli Bilecik Halkı;
Kulübü devraldığımızda Bilecikspor’un ne futbolcusu ne bir tesisi ne de 2. amatör ligine katılabilecek durumu söz konusuydu, tek bir forma dahi bulunmamaktaydı. 15 kişiden oluşan seçkin yönetici arkadaşlarımla beraber bu enkazı devir almaya talip olduk.
Bizler yönetim olarak 2013-2014 sezonunda 200.000 tl’lik bir bütçeyle Bilecikspor’un bulunduğu ligde faaliyet gösterebilmesi için formasından-ayakkabısına, antreman eşofmanından-yeleğine ve topuna kadar,Bilecikspor’un piyasaya olan borçlarınıda üstlenerek sorunsuz bir şekilde 25 futbolcusu 1 teknik direktörü ve yardımcısı olmak üzere eksiksiz bir kadroyla çok şükür ligi şampiyon olarak tamamladık. Bulunduğumuz her platformda öncelliğimizin tesis ve kurumsallaşma olduğunu belirttik. Kamu kurum ve kuruşları tarafından gösterilecek yer veya yerlere tüm inşaat masraflarını üstlenerek taleplerimiz oldu bizler Bilecikspordan almaya değil vermeye geldiğimizi her alanda beyan ettik, maalesef ki tesisler alakalı yer konusunda bir anlaşmaya varamadık görüşmelerin uzamasına üzerine mevcutta bulunan Edabali Şehir Stadını kiralamak için Bilecik Gençlikspor ve il müdürlüğü ile görüşmelerimiz oldu 35.000 tl’lik borcu üstlenip stadın yenilenmesi kaydıyla 5 senelik sözlü bir anlaşmaya vardık. Bu anlaşma üzerinden Türkiye’nin saygın bir gsm operatörüyle stad giydirmesi ve takımımıza ana sponsorluk konusunda anlaşmaya vardık. Bu anlaşma üzerinden rüştünü ispat etmiş ve takımımıza profesyonellik kazandırabilecek Niyazi Güney,Düzgün Canpolat ve Caner Türe hocalarımıza imza attırdık bütün bu olumlu görüşmelerin ardından takımımıza inancımız daha da arttı 2 yabancı 6 tane yerli olmak üzere futbolcu kardeşlerimizi de mevcut kadromuzun içine kattık. Kısacası 45 senelik şerefli bir maziye sahip olan ata toprağımız olarak gurur duyduğumuz bileciğimize layık kendi ayakları üstünde durabilcek bir kulüp inşa etmek istedik.
Fakat gazeterden öğrendiğimiz kulübümüze resmi hiç bir bildirim olmayan sgk borçları ve başkanların yaptığı açıklamaları derin bir üzüntüyle karşıladık,keşke bu başkanlar gazetelerden önce bizlere ulaşsaydı kol kırılsaydı da yen içinde kalsaydı. Bu haberlerden sonra anlaştığımız sponsorlarımız itilaflı kulüplerle prensip gereği anlaşamayacaklarını belirtip anlaşmamızı iptal ettiler. Bizde kulübümüzü geçmişte yaşanan bu tarz karanlık işlerin içine sokmamak adına Ali Han Başkanında fikirlerini ve onayını alarak takımı lige sokmayıp Bilecikspor A.Ş olarak kurumsal bir kimlik kazandırmak istedik. Takımda bu değişikliği yapmak için resmi makamlara göre ölü sezon diye tabir edilen bir dönemde yapabilceğimizi belirttiler.kardeş klüp olarak gördüğümüz Edebalıspor’un başkanı Sayın Ahmet SUBAŞI ile görüşerek takımı lige sokmayıp bu işlemleri tamamlamamız gerektiğini dışardan Edebalispor destek verip en uygun zamanda da iki kulübü birleştirme kararı aldık böylece tertemiz bir sayfa açıp gelecekten umutlu hiç bir lekeye mahal vermiycek daha sağlam bir kulüp olacaktık.fakat eski yönetimlerde bulunmuş arkadaşlar Bilecikspor’u lige sokmak istediklerini kulübün tekrardan kendilerine devir olmasını en doğrusunun bu olduğu yönünde yoğun bir istişarede bulundular bizde bu kararlarını geçmişte yaptıkları emeklerine saygı göstererek kabul ettik ve çok sevdiğimiz Bilecikspordan yaptığımız hiç bir harcamayı geri talep etmeyerek yönetim olarak istifa edip dışardan destek verme kararı aldık .
Bu zorlu dönem içerisinde bizden desteklerini esirgemeyen tüm bilecik halkına ve gösterdikleri anlayışdan dolayı başta Bilecik Belediye Başkanı Sn. Selim YAĞCI’ya Bien Seramik’e Belekoma Hotel Tozman Restaurant’a, Engin ÖZMEN ve tüm futbolcularımıza teşekkürü bir borç biliriz.
BATUHAN ÇOLAK