20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

BİLECİK’TE 23 NİSAN KUTLAMALARI

- Reklam -
- Reklam -

23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMINI BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’te de büyük bir coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik’in çelenk sunması ile başladı. Buradaki tören, çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, “Gazi Mustafa Kemal Paşa 23 Nisan 1920’de dağılan meclisi tekrar Ankara’da toplamış, Milli Mücadeleye oradan devam edileceği mesajını vermişti. Biz tarihte çocuklarına bayram hediye eden tek milletiz. Biz çocuklarımı geleceğe güvenle bakan ve geleceği onlara emanet edeceğimiz gelecek kuşaklar olarak bakıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Bilecik Malhun Hatun İlkokulu öğrencileri tarafından folklor gösterileri sergilendi. Ardından aynı okulun 1’inci sınıf öğrencilerin ‘Bayrak’ temalı gösterisi büyük alkış aldı. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu kız öğrencileri tarafından oluşturulan folklor ekibinin Karadeniz yöresine ait oyunları büyük ilgi gördü. Son olarak aynı okulun öğrencilerinin folklor ve judo gösterisi ile program son buldu. Öğrenciler Bilecik Valisi Bilal Şentürk’e Türk bayrağı verdi. Vali Şentürk Türk bayrağını öperek teslim aldı.

Renkli ve güzel görüntülerin oluştuğu programa; Bilecik Valisi Bilal Şentürk, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Belediye Başkanı Semih Şahin ve Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, Vali yardımcıları, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Baro Başkanı Av. Halime Aynur, TSO Başkanı Şükrü Keskin, Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ver çok sayıda vatandaş katıldı.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.