16.8 C
Bilecik
Pazartesi, Mayıs 16, 2022

Bilecik’te Ağaçlar Kitap Açtı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te, 51. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler ve vatandaşlar birlikte kitap okudu.

Bilecik İl Halk Kütüphanesi önünde, kitap okuma alışkanlığına dikkati çekmek için gerçekleştirilen “81 İlde Kitap Okuyoruz” projesiyle, Bilecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Ağaçlar Kitap Açtı” projesi birlikte düzenlendi.

Etkinlikte, ağaçlara asılan kitaplar arasından ücretsiz olarak kitap seçen katılımcılar, daha sonra bir saatlik “sessiz okuma” etkinliği yaptı.

Çeşitli okullardan gelen öğrenci ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, gazetecilere açıklama yapan Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdiresi Pınar Dengiz, Bilecik’te okumayı teşvik etmek ve yaygınlaştırmak ve toplumda kitap okuma konusunda farkındalık ve duyarlılık oluşturabilmek adına “Ağaçlar Kitap Açtı” projesiyle birleştirdiklerini belirtti.

Etkinliğin çok ilgi çektiğini dile getiren Dengiz, “Ağaçlar Kitap Açtı” projesiyle ağaçlara astığımız kitapları alıp okuyan katılımcılara ve etkinliğe destek olan herkese teşekkür etti.

Bilecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Meryem Avcu da etkinliğe destek olup, katılan herkese teşekkür ederek, geleneksel hale getirdikleri “Ağaçlar kitap açtı” projesiyle kitap okuma becerisini geliştirmeye çalıştıkları ifade etti.

IMG_9766-599x400 IMG_9768-599x400 IMG_9782-599x400 IMG_9785-599x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.