8.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

Bilecik’te bir depodan çıkanlar görenleri hayrete düşürdü

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te ihbar üzerine baskına giden zabıta ekiplerinin denetlediği depoda tarihi geçen ve geçmeyen 3 ton çikolata tespit edildi.

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Alo 153 Zabıta ihbar hattına gelen ihbarı değerlendirerek Bilecik Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerle Bahçelievler Mahallesi Türkmeneli Caddesi üzerinde bir depoya baskın yaptı.

Yapılan denetimde tarihi geçmiş olan ve henüz geçmeyen çikolata, gofret, parça çikolata, sıvı çikolatalar olduğu zabıta ekipleri tarafından tespit edildi. Depo sahibi A.B.Ş., ürünleri paketlerinden çıkarıp poşetlere ve çuvallara koyarak hayvan besicilerine ve yem fabrikalarına sattığını iddia etti.

Zabıta Müdürü Erdem Tetik ve görevliler, durumu İl Tarım Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdür Vekili Zülali Taşçı’ya haber verdi. Tam 1 saat sonra olay yerine gelen İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri hafta sonu olması sebebiyle elemanları olmadığından depodaki malzemelere el koyamayacaklarını söylediler.

Bunun üzerine Gıda ve Yem Şube Müdür Vekili Zülali Taşçı, depoyu mühürleyerek pazartesi günü gerekli işlemleri yapacaklarını söyledi.

Depo sahibi A.B.Ş., tarihi geçen ve ıskartaya çıkartılan ürünleri fabrikalardan alarak hayvan besicilerine ve yem fabrikalarına sattığını, depoda 3 tona yakın malzeme olduğunu söyleyerek, “Ben hırsızlık yapmıyorum. Ben terörist değilim. Ben bunları insana satmıyorum” diyerek tepki gösterdi.

Canlı hayvanlara verilen çikolatanın, et ve süt veriminin artmasına neden olduğu biliniyor.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.