8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

Bilecik’te birinci parti olacağız

- Reklam -
- Reklam -

CHP Milletvekili adayları Tüzün ve Karaahmet, Merkez Mahalle Muhtarları, Azaları, Esnaf Odası yönetimi, küçük sanayi site yönetimi ile kahvaltıda biraraya geldi.

“Bilecik’te birinci parti olacağız”

CHP Milletvekili adayları Yaşar Tüzün ve Çağatay Karaahmet, Merkez Mahalle Muhtarları, Azaları , Esnaf Odası yönetimi ve Küçük Sanayi yönetimi ile kahvaltıda biraraya geldi.

Samimi ortamda gerçekleşen kahvaltıya CHP tam kadro katılarak birliktelik mesajı verirken, CHP Milletvekili adayları Yaşar Tüzün ve Av. Çağatay Karahmet, Bilecik’te birinci parti olacaklarını belirttiler.

CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Yaşar Tüzün, ön seçimin parti için ne kadar önemli olduğunu CHP olarak bunu çok iyi başardıklarını, diğer partilere örnek olması gerektiğini belirterek başladığı konuşmasına CHP’nin iktidara yürüdüğünü en az bir milletvekilinin de Ankara’ya Bilecik’ten gönderilmesi gerektiğini vurguladı.

Bilecik’in sorunlarına değinen Tüzün, iktidara yüklenerek yıllarca tamamlanamayan projelere değindi. Bilecik Merkezde Devlet Hastanesi’nin hala yerinin bile belli olmadığı iktidarın siyasetçilerinin Bilecik halkını oyaladığını belirten Yaşar Tüzün, Bilecik ile ihale edilen diğer illerdeki hastanelerin tamamlandığını hatta çalışmaya başladığını Bilecik Devlet Hastanesi için halen yer kavgası yapıldığını konunun tam anlamı ile bir netlik kazanmadığını belirtti.

Yenişehir – Bursa yolunun da ortada olduğunu yargıda diyerek geçiştirildiğini Bursa- Yenişehir yolu ile birlikte hastane gibi birlikte ihale edilen bir çok şehir bağlantı yolunun bittiğini Bilecik Yenişehir yolunun akıbetinin henüz belli olmadığını söyleyen Tüzün, en son KİK’e gittiğini oradan da ne zaman döneceğinin belli olmadığını söyledi.

Bilecik için çok önemli proje diye sunulan yüksek hızlı trenin seferlerine başlamasının üzerinden 9 ay geçtiğini fakat halen Bilecik Gar binasının bitmediğini ve trenin Bilecik’te durmadığının altını çizen Tüzün, ne zaman biteceği ve Bilecik’te kaç sefer duracağının da belli olmadığını belirtti.

Yaşar Tüzün, CHP’nin genel siyasetine de değinerek CHP iktidarında Emeklilerin daha iyi şartlarda olacağını en az 1500 TL. maaşları olacağını yapılan sosyal yardımların daha da arttırılacağını belirterek dini bayramlarda ikramiye verileceğini de değindi.

Asgari ücretin arttırılacağını, memurun işçinin esnafın köylünün daha iyi şartlarda yaşayacağını da aktaran Tüzün, çiftçinin kullanacağı mazotun 1.5 TL olacağını belirtti. Türkiye’de CHP’nin iktidar olacağını vurgulayan Tüzün, Bilecik’ten de 2 milletvekili çıkaracak güçte olduklarını CHP’nin Bilecik’te birinci parti çıkacağına inandıklarını belirtti.

CHP 2 sıra milletvekili adayı Av. Çağatay Karaahmet’te birlik ve beraberlik mesajı verirken, CHP’nin Bilecik’te en güçlü parti olduğunu vatandaşların destek olmaları ve inanmaları durumunda 2 milletvekili çıkaracak güçte olduklarını belirtti. Karaahmet, ülkenin bulunduğu kaos ve belirsizliğe değinerek Türkiye’nin tek kurtuluşunun ve büyümesinin CHP iktidarında gerçekleşebileceğini vurguladı.

Muhtarlardan ve Oda yöneticilerinden destek isteyen Karaahmet, CHP’nin iktidara yürüdüğünü Bilecik’e hizmet için Bilecik’ten de CHP’den en az bir milletvekilinin Ankara’ya gitmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Şelayla Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltıya Merkez Mahalle Muhtarları, Azaları , Esnaf Odası yönetimi ve Küçük Sanayi yönetiminin yanı sıra CHP Bilecik İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, il yönetimi, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan ve ilçe yönetimi, Belediye Meclis üyeleri, 2009 yılında CHP’den Belediye Başkan adayı olan Av. Faik Akarkarasu, 2014 yılında CHP’den Belediye Başkan Adayı olan Sungur Turan eşlik ederek milletvekili adaylarına destek olduklarını belirttiler.

DSCF5910 DSCF5911 DSCF5913 DSCF5924 (1)
DSCF5971

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.