10.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Bilecik’te Çarpıp Kaçan Aracı 2 Ay Sonra Asayiş Yakaladı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde, Özel İdare kavşağında Emre K’nin kullandığı otomobile çarparak kaçan otomobil 2 ay sonra Asayiş Şube Müdürü Seyhan Yıldırım’ın önderlik yaptığı ekip yaptığı film gibi incelemenin ardından aracı buldu.

Kapsamlı çalışmalar doğrultusunda olayın mağduru ile görgü tanıklarının ifadelerinden, kazaya sebebiyet verdiği ve olayın akabinde Hürriyet Mahallesinde bulunan kapalı pazar istikametine doğru uzaklaştığı anlaşılan aracın beyaz renk farlı (zenon) koyu siyah renkli Renault marka Megane 2 model araç olduğu tespit edilmesinin üzerine 11 plakalı koyu renkli Renault marka Megane 2 model tüm araçların il ve ilçe Trafik Tescil birimleri tarafından incelemeye alındı.

Kayıtlı yaklaşık 196 aracın (PTS kamera kayıtlarından) kaza olayının öncesi ve sonrası tarihlerdeki hareketleri inceleme altına alınmış, bu araçlar içerisinde sadece 11 ……. plaka sayılı siyah renkli aracın ön tamponunda değişikliklerin olduğu fark edilmesi üzerine, bahse konu aracın ilimiz PTS kayıtlarındaki tüm hareketleri ve görüntüleri detaylı bir şeklide incelenmiş, aracın kazadan önce PTS kayıtlarında sürekli hareket halinde olduğu görülmüş, ancak kazanın gerçekleştiği 27/10/2014 tarihinden 14/11/2014 tarihine kadar geçen süre içersinde herhangi bir PTS görüntüsüne rastlanılmamış, bu nedenle aracın muhtemelen bir kazaya karışmasından dolayı tamirde olabileceği değerlendirildi.

Kaza tarihinden önceki ve sonraki görüntüleri tekrar detaylı bir şekilde incelenen 11 …….. plaka sayılı aracın, kaza tarihinden önce ön tamponunda bulunan radyatör ızgaralarının nikelajlı olduğu, ancak kaza tarihinden sonraki görüntülerinde radyatör ızgaralarının üzerinde olması gereken nikelajların yerinde bulunmadığı görülmüş ve 27/10/2014 günü saat 22.40 sıralarında gerçekleşen trafik kazasına karışan, mağdur ve görgü tanıklarının ifadelerinde belirtilen koyu siyah renkli Renault marka Megane 2 model aracın, PTS kayıtlarından incelemeye alınan 11 ……..plaka sayılı araç olduğu tespit edildi.

Gerçekleşen yaralamalı trafik kazası olayında diğer araca arkadan çarparak kaçtığı tespit edilen 11 ………plaka sayılı siyah renkli Renault marka Megane 2 model araç ile olayın şüphelisi sıfatıyla yakalanan aracın sürücüsü 22/12/2014 tarihinde adli makamlara sevk edildi.

3 2

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.