27.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 19, 2022

Bilecik’te CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifaka tepkiler büyüyor

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifaka tepkiler büyüyor

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasındaki ittifak kararının yankıları devam ediyor. Osmaneli Belediye Başkan Adayı Faik Üstün ve ardından CHP Pazaryeri Belediye Başkan Adayı İbrahim Torun’un adaylığının geri çekilmesi ile başayan süreç, Pazaryeri İlçe teşkilatının görevden alınması ve CHP İl Genel Meclisi Üyesi 2. Sıra Adayı olan Janrat Karaahmet’in basın açıklamasıyla devam etmişti. CHP’de parti üyelerinin katılımıyla yapılan yoklamada 359 oy alarak CHP İl Genel Meclisi Üyesi 2. Sıra Adayı olan Janrat Karaahmet, genel merkezlerin karşı olmasına rağmen İYİ Parti ile yapılan ittifak anlaşmasına son anda ısrarla sokulan il genel meclisi ittifakı ile sırasının iyi partiye verildiğini basından duyduğunu belirterek bir basın açıklaması düzenlemiş, bu basın açıklamasında tepkisini dile getiren Karaahmet, ”Tarih bunların hepsini yazacaktır. Eğer ki bundan sonra bir daha sıralamayla oynanmazsa şu an da bulunduğum 3. sıra adaylığından beklenen gibi istifa etmeyip, partimin neferi olarak çalışacağım.” diye konuşmuştu.

CHP Pazaryeri İlçe Başkanı Rıdvan Uğurlu, CHP Pazaryeri Belediye Başkan Adaylığı geri çekilen İbrahim Torun ile birlikte yaptıkları basın açıklamasında İbrahim Torun’un adaylığının geri çekilmesini kabul etmediklerini, çekilmesi halinde yönetim kurulu olarak başkan adaylarının arkasında olduklarını dile getirmişti. Uğurlu, başka bir aday ve siyasi oluşuma destek vermeyeceklerini beyan ederek, uyarılarının dikkate alınmaması durumunda ilçe yönetimi olarak başka tedbirler alacaklarını basın yoluyla duyurmuş ve yaşananların ardından Pazaryeri İlçe Örgütü görevden alınmıştı.

Belediye Başkan Adaylığı geri çekilen İbrahim Torun konuya ilişkin olarak, sosyal medya hesabından tepkisi dile getiren mesajlar yayınladı. Görüşme fırsatı bulduğumuz Torun, ”Bizler bu fragmanı daha öncede seyretmiştik yarın “sarhoştuk aydık biz bu işten caydık demeyecekleri ne malûm” masa başında particilik oynayıp ilin, ilçelerin memleketin kaderiyle oynayanlar vefasızlıkları , nankörlükleriyle destan yazanlar milletin yüzüne nasıl bakacaklar. Doğru ya bu güruh utanma dağıtıldıktan 40 gün sonra doğmuşlar. Bizde söz ağızdan çıkar bunların nerelerinden çıkıyor anlayabilmiş değiliz. Cansiparane görev yapan Pazaryeri İlçe Teşkilatını görevden alarak büyük bir vefa örneği sergilediler ve Pazaryeri ‘nde CHP ilçe teşkilatını kapattılar. Sonuçta kimseyi bulup açamıyorlar sorsanız siyaset yapıyorlar. Sayın adayımıza başarılar diliyoruz. Kendisi seçimi kaybetmeyi düşünmüyor olabilir ama öncelikle bu kişileri ekarte edip seçime girebilirse elbette kazanabilir.” dedi. Torun, kendisinin aday olması için ricada bulunduklarını, fakat kendisine herhangi bir bilgilendirme yapılmadan masa başında parti yöneticileri tarafından alınan kararla adaylığının geri çekildiğini öğrendiğini belirterek, geçtiğimiz günlerde görevden alınan İlçe Başkanı Rıdvan Uğurlu ile önümüzdeki günlerde bir açıklama yapmayı düşündüklerini kaydetti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.