20.4 C
Bilecik
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Bilecik’te demokrasi şehitleri için mevlid-i şerif okutuldu

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te Cumhuriyet Meydanında demokrasi şehitleri için mevlid-i şerif okutuldu.

Cumhuriyet Medyanındaki mevlid-i şerife Bilecik Valisi Süleyman Elban, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 2. Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Jandarma Komutanı Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, POMEM Müdürü Saadettin Aksoy, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şeyh Edebali Üniversitesi Camisi Müezzin Kayyımı Mustafa Gündüz tarafından Kur’an tilaveti ve akabinde okunan mevlid’in ardından Bilecik Müfütüsü Necati Akkuş tarafından dua edildi.

Edilen duaların ardından, Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili İsmail Cihan tarafından protokol üyeleri Atatürk Anıtının önüne davet edildi. Bilecik Valisi Süleyman Elban burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

”Son iki günden beri bizim şanlı tarihimizde hiç rastlamadığımız, hiç örneğini görmediğimiz hatta dünyanın bir çok yerinde hiç rastlanmayan çok vahşice hunharca cinayetler işleyen bir kısım şebekenin kaynağını emirini yurt dışından yabancı kuruluşlardan alan bir şebekenin yaşattığı cinayetleri ve işlediği insanları kurumları çocukları yaşlıları hiç ayrım yapmadan herkesi imha etmek için gözü kararmış gözünü kan bürümüş ve herkesi yok edebilecek bir düşünceyle yaptığı cinayetleri üzüntüyle ama ama bir o kadar da hırsla ve üzüntüyle izliyoruz.

Allah’a hamd olsun ki o günden bu yana siz aziz milletimizin başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin dirayetli duruşu kahraman mehmetçiğimizin, polisimizin ve tüm kamu görevlilerimizin büyük gayretleri cesaretleri sayesinde bu haince kalkışma suç şebekesinin yaptığı cinayetler ve bu memlekette okunan ezanın susturulması, şanlı bayrağımızın indirilmesi konusundaki kalkışması hep beraber elbirliğiyle susturulmuş ve durdurulmuştur.Bunun için mayası temiz, tarihi şanlı aziz milletimize, onların verasetine ne kadar güvensek ve ne kadar teşekkür etsek müteşekkir olsak azdır. Yine aynı şekilde onlara liderlik eden, önderlik eden, ilk andan itibaren tepesinde savaş uçakları uçarken, etrafında bombalar patlarken, üç beş dakika öncesinde ayrıldıktan üç beş dakika öncesinde oteli basılırken en ufak tereddüt etmeden her devasında bizlere, milletine moral veren sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, hükümetimizin kararlı duruşu ve atılan her bombaya,atılan her kurşuna karşı kendini tankların önüne atan aziz milletimizin fedakarane duruşu sayesinde bu suç şebekesinin, bu paralel çetenin yapmış olduğu kalkışma Allah’ın izniyle durdurulmuş ve püskürtülmüştür. Bu süreç içerisinde Ertuğrul ocağında Edebalinin kucağında bu mukaddes başkentte aziz Bilecik’li hemşehrilerimiz vakarlı duruşlarını göstermişler ilk andan itibaren bu yapılan kalkışmaya dur demişler ve kendilerini çok olgun şekilde iri ve diri şekilde göstermişler. bu süreç içerisinde en ufak nahoş bir davranışta bulunmamışlar hatta birbirlerine sözle bile incitmemişlerdir. Ama buradan bir şeyin altını cizmek istiyorum. Tarihi 5 bin yıldan daha fazla bir zamana dayanan devlet geleneğine sahip olan bu milletin, bu tarihiyle birlikte var olan kurumlarından birisi de ordusudur. Maalesef son bir kaç günden beri bu ordunun içerisine sızmış suç şebekesi, paralel şebekenin yapmış olduğu bu davranışları biz tüm tüm ordumuza mal etmemiz mümkün değildir. Bu millet iki gözünün nurunu efendiler efendisi alemlerin onun yüzü suyu hürmetine yaratıldığı efendisinin isminden neşet ederek ondan alarak ordusuna askerine mehmetçik adını vermiştir. Tüm sevgisini ve kutsiyetini de ona adamıştır. Dolayısıyla bir avuç şebekenin yapmış olduğu hareketleri davranışları tüm ordusuna tüm askerine maaletmesi mümkün değildir. Zaten o bir avuç şebekenin yapmış olduğu bu hareketler bu davranışlarda yine ordumuz içerisindeki çoğunluğa sahip kahraman askerlerimizin, subaylarımızın ve paşalarımızın desteğiyle, onların fedakarane davranışlarıyla askerimizin kahramanlarıyla, kahramanlıklarıyla siz aziz milletimizin desteğiyle bu bastırılmıştır.Bununda böyle bilinmesini isterim ”

Akabinde Bilecik Valisi Süleyman Elban ve protokol üyeleri ellerindeki Türk Bayraklarını hava kaldırarak halkı selamladı ve daha sonra birlikte namaz kılmak üzere camiye geçtiler.

DSC1068-1 DSC1090 DSC1116 DSC1126 DSC1141 DSC1143 DSC1156 DSC1168 DSC1200

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.