BİLECİK’TE EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIKLARI - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 08:17

BİLECİK’TE EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIKLARI

BİLECİK’TE EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIKLARI
Son Güncelleme :

11 Eylül 2014 - 10:08

Bilecik’te 2014-2015 eğitim öğretim yılı hazırlık toplantısı düzenlendi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ile öğretmenlerin katıldığı toplantıda, eğitimin millet ve fert için hatta eğitimi verenler için de gerekli olduğunu belirterek, çağın sürat çağı olduğunu, usullerin ve metotların hızla değiştiğini söyledi.

Eğitimde aynı yerde kalmanın mümkün olmadığını, değişikliklere ayak uydurmak için bir araya gelerek mevzuattaki farklılıkların görüşülmesi gerektiğinin altını çizen Vali Nayir, şöyle konuştu:

“Hayatta ki her faaliyetin temel hedefi “mutluluk”tur. Bence en önemli mutluluk çalışılarak elde edilen başarıdadır. Eğer bir başarı elde ediliyorsa hayatın hedefi olan mutluluğu gerçekleştirmede biz kendimize olan en büyük iyiliği yapmış, o mutluluğu yakalamış oluyoruz. Başarının da en temel öğesi yapmış olduğumuz işi sevmektir. Hangi işi yaparsak yapalım, mesleğimizi sevmiyorsak başarılı olmamız mümkün değil, başarılı olmazsak mutluluğu yakalamamız mümkün değildir. Eğitimcilere düşen ikinci bir görev, bu prensibi aynı zamanda geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza da vermemizdir. Eğer mesleğinizi severek yaparsanız, yetiştirmiş olduğunuz çocuk da yarın hangi mesleğe girerse girsin o mesleğini severek yapmaya başlar. Kendi mutluluğunuz ve ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocukların iyi yetişmesi için mesleğinizi mutlaka severek yapın. Hangi konuya bakarsanız bakın, mutlaka eğitim ona bir destek ve omuz verir. Kamu yöneticileri olarak en büyük güvenimiz, devleti temsil noktasında devlete olan saygıyı kazanma noktasında yine sizlere güveniyoruz. İnsana yapılan yatırım çok önemli bir yatırımdır. Bu milletin her ferdini iyi bir insan olarak yetiştirmenizi istiyoruz. Karakterli hak ve hakikati bilen doğru dürüst cömert aklınıza gelebilecek bütün iyi huyları sayın bunlarla teçhiz edilmiş bunlarla yüklenmiş iyi bir insan yetiştirilmesini istiyoruz. İyi bir insan, üretici fertler ve iyi bir vatandaş, bunları sağlayabilirsek, biz geleceğimize daha güvenle bakacağız.”

Milli Eğitim Müdürü Altınkaynak da yeni eğitim öğretim yılının öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

MUH_6117 MUH_6151-579x400 MUH_6165-551x400