16.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

Bilecik’te Hamsi Festivali

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te Hamsi Festivali. Bilecik’te Karadeniz Yöresel Ürünleri. Bilecik eski otobüs terminali arkasında, Ormancılar Sokağın üzerinde yer alan ve mülkiyeti Bilecik Belediyesine ait olan park alanına Osmanlı Ajans organizasyonunda Karadenizliler Derneği adına Karadeniz Yöresel Ürünlerinin bulunduğu pazar kuruldu.

Karadeniz Yöresel Ürünlerinin sergilendiği pazarda 1’nci Hamsi Festivali düzenleniyor. Bilecikli vatandaşlar kurulan pazarda Karadeniz Yöresel ürünlerini yakından görüp, tadına bakıp satın satın alırken, Cumartesi ve Pazar günü ise kemençe eşliğinde ücretsiz olarak hamsilerin pişirilip ikram edileceği hamsi şölenine katılacak.

Organizasyon adına konuşan Beyhan Yazıcı, Bilecik’te Osmanlı Ajans organizasyonunda Karadenizliler Derneği adına Karadeniz Yöresel Ürünlerinin yer aldığı 1. Hamsi Festivaline tüm Bilecik Halkını davet etti.

Yazıcı, etkinliğin bugünden itibaren başlayıp, Pazar gününe kadar devam edeceğini belirterek Cumartesi ve Pazar günü ücretsiz hamsi dağıtılacağını sözlerine ekledi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.