8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

BİLECİK’TE İFTARLAR ÇOK DAHA GÜZEL GEÇİYOR

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen mahalle iftarlarında, Osmangazi Mahallesi (TOKİ) sakinleri aynı sofrada bir ve beraber oldu.

İftar öncesi ilahilerin seslendirildiği programda, çocuklar da şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlendi.

İftara eşi Fatma Yağcı ile birlikte katılan Başkanımız Selim Yağcı, davetlerine iştirak eden mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Ramazan ayının birlik, beraberlik, sevgi, hoşgörü, paylaşım ve kardeşlik ayı olduğunu vurgulayan Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:
”Bu yıl da gerçekleştirdiğimiz mahalle iftarlarında aynı lokmaları birlikte paylaşarak, birlik ve beraberlik içerisinde kardeşliğimizi göstermek istiyoruz. Bu sofralara anlam katan tabi ki yapan kadar sizlerin teşrifleri de son derece önemlidir. Bir defa da olsa eş, dost, komşu ve akrabayla aynı mahallede bir araya gelip, bir suyu, bir ekmeği birlikte paylaşmaları bizleri mutlu ediyor. İnşallah bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da bu güzel geleneği sürdürmek istiyoruz. Sizlerin gücü, desteği, sevgisi ve saygısı bizlere daha büyük hizmetleri yapmak noktasında yol açıyor, enerji ve sinerji veriyor. En büyük gücümüz, birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz. Buradan ayrılmadığımız süre içerisinde bizi yenecek hiçbir güç yok. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Biz en başından beri Ramazan’ın paylaşma ve beraberlik ayı olduğunu söylemiştik. Bu anlamda bu sofraları sadece belediye olarak belediye bütçesinden hazırlamanın ötesinde, şehrimizdeki hayırseverlerden ve işadamlarımızdan da destek talepleri geldi. Bu akşam bu organizasyonun hazırlanmasında katkısı olan Ticaret ve Sanayi Odası’na (TSO) ve yönetim kurulu üyelerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bilecik olarak belediye olarak birçok sorunları çözdük, dünden çok daha iyiyiz ama yarın daha iyi bir yerlere gelme anlamında çok daha çalışmalıyız.”

Mahalle sakinleri, gerçekleştirilen iftar programlarından dolayı büyük bir memnuniyet yaşadıklarını belirterek, Başkan Selim Yağcı’ya teşekkür etti.

Şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlenen çocuklara, pamuk şekeri ikram edildi.

DSC_0469 DSC_0473 DSC_0499 DSC_0538 DSC_0579 DSC_0639

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.