Bilecik’te Karasu Deresi Islah Çalışmaları Başladı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 02:18

Bilecik’te Karasu Deresi Islah Çalışmaları Başladı

Bilecik’te Karasu Deresi Islah Çalışmaları Başladı
Son Güncelleme :

21 Eylül 2014 - 13:38

Bilecik Belediyesinin 30 Mart yerel seçimlerinde açıkladığı ve vizyon projeleri arasında yer alan ayrıca geçtiğimiz aylarda Bilecik’i ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da müjdesini verdiği Karasu Yaşam Adası projesi kapsamında, Karasu ıslah çalışmaları başladı. Başkan Selim Yağcı, daha önce yaptığı açıklamalarda, karasu deresinin ıslah çalışmaları yapılacağı ve derenin temizlenerek balık tutulabilir bir hale geleceğini belirtmişti.

Karasu Yaşam Adasının geçtiğimiz aylarda tamamlanarak ihaleye çıkmasının ardından Karasu deresinde de ıslah çalışmaları başladı. ilk olarak derenin su yatağı başka bir alana aktarılarak eski yerinde çamur ve bataklık olan tabana ilk olarak taşlar dizilmeye başlandı. Dizilen taşların ardından ise üstlerine beton atılarak, dere çamur ve bataklıktan kurtarılacak.

Mevcut halinde dahi balıkların bulunduğu bulunan derenin, ıslah çalışmaları bittiğinde ise deredeki kirli su temizlenerek vatandaşlar için ve dere içinde bulunan balıklar için sağlıklı bir hale getirilerek balık avlanılabilecek bir hale gelecek.

112710_bilic_1 MUH_8339-1-1024x681-601x400