8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

Bilecik’te Mursi’nin İdam Kararı Protesto Edildi.

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te Sivil Toplum Kuruluşları Mursi’ye idam kararı verilmesini protesto etti.

Bilecik İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Şemsettin Yıldırım, Sisi’nin darbesini Batı ve Siyonist işbirlikçilerinin son başarısı olarak gördüğünü, Mısır’da Mursi’nin makamını işgal eden Sisi’nin, halkın oylarıyla seçilen Muhammed Mursi ve İhvan liderlerini idamla yargılandığını, eli kanlı hukukçuların, mazlum liderleri yargılayıp idam etmesinin asla kabul edilemeyeceğini ifade eden Yıldırım,”Zalim Sisi’nin bir an önce bu yanlışından dönmesi, Muhammed Mursi ve sevenlerini bir an önce serbest bırakması gerekir. Dünyanın vicdanı artık bu zulümleri kaldıramaz hale gelmiştir. Mesnetsiz iftiralarla idama mahkum edilen Mursi’nin tek şuçu Allaha samimi olarak iman etmiş olmasıdır. Mursi’ye bugün verilecek destek aslında Hakka ve hukuka verilecek destektir. Bugün sessiz kalanlar yarın mahşerde kulakları çınlatan yalnızlık sessizliğinde boğulacaklardır.” dedi.

Ensar Vakfı Bilecik Şube Başkanı Cengiz Çelik ve İlim Yayma Cemiyeti Bilecik Şube Başkanı Şadan Turhan, seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olan Mursi’nin idam kararını şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Milletimizin vicdanının sessiz kalmayacağını vurgulayan AK Parti Bilecik Milletvekili adayı Halil Eldemir ise, ”Bugüne kadar milletin gönlünde taht kuranlar, bir takım siyasi kararlarla idam da edilseler, milletin gönlünde hiçbir zaman yerlerini kaybetmemektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uluslararası areneda üzerine düşeni yapıp kararın uygulanmaması için gereğini yapacaktır.”dedi.

DSC08595 DSC08597 DSC08598 DSC08600 DSC08601

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.