18.4 C
Bilecik
Perşembe, Ağustos 18, 2022

Bilecik’te Öğrenciler Karnelerini Aldı Sıra Annelerde

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te Öğrenciler Karnelerini Aldı Sıra Annelerde

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Belediye Başkanı Nihat Can ve İl Milli Eğitim Müdürü Güsamettin Erdoğan’ın katıldığı 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı karne dağıtım töreni Bilecik Atatürk İlkokulunda yapıldı.

Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, karne dağıtım töreninde öğrencilere Milli Eğitim Müdürlüğünün onay verdiği dergi gibi çeşitli hediyeler verdi. Bunlar içerisinde en dikkat çekeni ise ‘Anne Karnesi’ oldu.

Bilecik Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Arkeolog Umut Özdemir tarafından sınıftaki öğrencilere ‘Anne Karnesi’ ile ilgili olarak bilgi verildi.

Belediye Başkanı Nihat Can, öğrencilerin derslerinden notlar aldığını ve ailelerin karne döneminde aldığı notları sorduklarını hatırlatarak, ”Bilecik Belediyesi olarak hazırlamış olduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı ve psikologlar tarafından onaylanan ‘Anne Karnesi’ projesi ile bu kez öğrencilerden karnelerini alıp eve döndüklerinde annelerine özel olarak hazırlanan bu karneye verecekleri notu yazmalarını istedik. Karne içerisinde; Sabah Kahvaltısı Hazırlama, Okula Getirip Götürme, Beslenme Çantası Hazırlama ve Ders Çalıştırma gibi derslerden öğrencilerimiz annelerine karne verecek.” ifadesinde bulundu.

Anneler adına konuşan Özge İdacı Yaşar ‘Anne Karnesi’ projesi ile ilgili olarak, uygulamadan duymuş oldukları memnuniyeti dile getirirken, bir diğer anne ise, aile olarak eksi ve artıların görülmesi açısından örnek bir uygulama olduğunu, verilen notlarla çocukların gözünden eksiklikleri görüp değerlendirme fırsatı bulacaklarını kaydetti.

Bilecik Belediyesi tarafında örnek bir uygulamaya imza atılarak; 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısının tamamlayarak karnelerini alan öğrencilere, Anne Karnesi verildi.

‘’Çocuklardan Annelerine Tatlı Bir Hatıra’’ düşüncesiyle hazırlanan Anne Karne’sinde çocuklar; annelerinin yükümlü olduğu sorumlulukları ne kadar yapıp yapmadıklarını puan vererek ölçecekler.

Öğretmenleri tarafından dersleri ve davranışları değerlendirilerek, karne alan öğrenciler ise Bilecik Belediyesi tarafından kendilerine çeşitli dergilerle birlikte verilen Anne Karne’sini doldurarak, annelerine verecekler.

Atatürk İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde çocuklara karnelerini veren Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, aynı zamanda çocukların annelerini değerlendireceği Anne Karnelerini dağıttı.

“Anne Karnesi” projesi kapsamında çocuklar 15 tatil boyunca kendileriyle nasıl ilgilendiklerine dair farklı konularda annelerine notlar verecek.

Projenin ayrıntıları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nihat Can, “Karne dağıtım gününde çocuklarımızın yanında olarak onlarla heyecanlarını paylaşıyoruz. Bilecik Belediyesi olarak, tatil günlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için çocuklarımıza hikaye kitapları dağıttık. Aynı zamanda bu tatil bir değişiklik de yaptık. Çocuklarımız derslerinden notlarını alıyor, bunun yanında çocukların da annelerine vermelerini istedik. Bu projemizle çocuklarımız tatilde annelerine; sabah kahvaltısı hazırlama, okula getirip götürme, beslenme çantası hazırlama, yemek yedirme, uyku vaktini geçirme, tatilde resim çizme gibi konularda notlar verecek. Milli Eğitim Bakanlığından onaylı olan bu projemizin çocuklara ve ailelerine faydalı olacağını düşünüyorum. Bilecik’teki ve tüm ülkemizdeki çocuklara iyi tatiller diliyorum”dedi.

Karnelerini alan anneler de gerçekleştirilen uygulamanın çok güzel olduğunu belirterek, anneler olarak sorumluluklarını hatırlama ve ona göre çocukları ile daha güzel ilgilenme imkanı bulacaklarını söyledi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.