11.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Bilecik’te ”Okul Sanayi İş Birliği Protokolü” imzalandı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te ”Okul Sanayi İş Birliği Protokolü” imzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. arasında “Okul Sanayi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Genel Müdürü Bülent Şadoğlu ve Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yücel Gürsoy katıldı.

İmza Töreni’nde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gerek bakanlığın mesleki eğitimle ilgili politikaları, gerekse düzenledikleri Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğilimini Belirleme Çalıştay’ı sonuçları gereğince, meslek okulları ve sektör kuruluşları arasındaki iş birliğini geliştirmek için çalıştıklarını dile getirdi.

Bunun somut bir örneği olarak bu protokolü imzaladıklarını aktaran Durmuş, bundan sonraki aşamalarda da özel sektör ile okullar arasında iş birliği protokollerini imzalayarak, mesleki eğitime yeni bir soluk ve heyecan getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Protokolün, sektörün ihtiyacı olan yetişmiş, nitelikli insan gücünü yetiştirme açısından önemli olduğunu belirtti.

Visan Vinç ve Hareket Sistemleri Genel Müdürü Bülent Şadoğlu da imzalanan protokolün gerek eğitim kurumlar gerekse sektör nezdinde büyük kazanımları beraberinde getireceğini ifade ederek, eğitim kurumlarıyla iş birliğini daha da artırmak istediklerini söyledi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.