17.4 C
Bilecik
Çarşamba, Haziran 22, 2022

Bilecik’te Pelitözü göletinde dev yayın balığı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te olta ile balık tutmanın zevkini yaşamak isteyen tüm balıkçıların uğrak yeri Pelitözü Gölpark’ta dev yayın balığı tutuldu.

Bilecik’li ve çevre illerden gelen olta balıkçıları çeşitli zamanlarda Gölpark’tan tutmuş oldukları balıkları sosyal medya üzerinden paylaşıyorlar ama son dönemde Gölpark’tan çıkan en büyük balık rekoru bir Bilecik’li tarafından kırıldı.

Bilecik Pelitözü Gölparkta sabaha karşı 04.05 sularında profesyonel olta balıkçılarından Yalçın Sert tarafından tutulan yayın balığı yaklaşık 170 cm ve 30 kilogram ağırlığında.

Dev yayın balığını yakalayan Yalçın Sert, Bilecik’te balık sporlarında yalnız kaldıklarını ama gittikleri turnuvalarda kamu kurumları ve mülki idari amirlerin ellerinden gelen yardımı yaparak destek olduklarını belirterek, ”Bilecik’imizde yemleme yapabilmek için kendi imkanlarımız ile yunus kiralayarak zorluk içerisinde sürdürmeye çalışıyoruz.Tek isteğimiz kendi imkanımız ile botumuzu motorsuz yemleme amaçlı kullanmak.Yetkilerden bu konuda destek bekliyoruz.”diye konuştu.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.