26.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 5, 2022

Bilecik’te Üniversiteli Kadın Kollektifleri grubu Özgecan Aslan için yürüdü

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te üniversiteli kadın kollektifleri grubu Mersin’in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etmek için yürüyüş ve oturma eylemi düzenledi.

Cumhuriyet Meydanında toplanan kollektif gurubu, ellerindeki pankartlarla, slogan atara ve ıslık çalarak, şehir merkezinde yürüyüş düzenlediler. Grup düzenlenen yürüyüşün ardından tekrar Cumhuriyet Meydanına gelerek oturma eylemi düzenledi.

Meydanda grup adına açıklama yapan Şevval Kaya, Özgecan Aslan’ın öldürülen ilk kadın olmadığını ancak bundan sonra kadınların öldürülmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Erkek şiddetinin üniversiteli bir kadının hayatının son bulmasına sebep olduğunu belirten Kaya, ” Kadınların kahkahasından korkan, kadın erkek eşit değildir diyen zihniyet, kadın cinayetlerinin bugün de hızla artmasına sebep olan tacizcileri, tecavüzcüleri kadın katliamcılarını mahkemede aklayanlardır. Özgecan’ın katilleri tam da bunlardır. Erkek şiddetini ilmek ilmek örmeye çalışan, çocuklarımıza çığlık atmayı öğreten çok yetkililerdir. Şimdi o yetkililer açsın kulaklarını iyi dinlesinler kadınları. Kadın düşmanlığı ile attığınız her adımın karşısında biz kadınlar olacağız. Siz pervasızca nefretinizi gericiliğinizi saça saça konuştuğunuzda karşınızda üniversiteli kadınları göreceksiniz. Aramızdan aldığınız her kadın için hayatını kararttığınız her kadın için hesap vereceksiniz”

Yapılan protestonun ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Bilecikte-ozgecan-aslan-eylemi-5-602x400 Bilecikte-ozgecan-aslan-eylemi-6-602x400 Bilecikte-ozgecan-aslan-eylemi-7-602x400 Bilecikte-ozgecan-aslan-eylemi-14-602x400 Bilecikte-ozgecan-aslan-eylemi-16-602x400 Bilecikte-ozgecan-aslan-eylemi-15-602x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.