0.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

Bilecik’te Yeni Hırsızlık Olayı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik te olmaz, aman benim ne kadar param var ki, onlar bilirler kimi arayacaklarını demeyin. Oldu! İstiklal Mahallesi sakinlerinden Ş.A.(80) ve N.A.(76) 21 Ekim günü kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcıların kurbanı oldu! Telefonla aranarak; hesaplarından terör örgütüne para aktarıldığını, hangi bankalarda hesaplarının olduğunu, hesaplarda olan paralarının bugün çekilmezse terör örgütünün hesaplarına geçeceğini, paraların iki gün devlet güvencesine alınıp sonra hesaplarına tekrar yatırılacağını söyleyemek suretiyle ikna ettiklerini ifade eden 2 vatandaşımız çeşitli bankalarda bulunan 89.00 TL yi ve 152.00 TL çekerek dolandırıcıların söyledikleri adreste paraları teslim ettiklerini, dolandırıcıların kendilerini evlerine göndermesi üzerine olaydan süphelendiklerini ve 22 Ekim günü 155 Polis İhbar hattından yardım istediklerini ifade ettiler.

Bilecik Emniyet Müdürlüğü ne bağlı Asayiş Şube ekipleri ihbarın ardından derhal harekete geçmiş ve vatandaşların ikametgahları etrafında sivil ekipler aracılığıyla güvenlik önlemleri alınmış, ekipler konuyla ilgili araştırmalarını sürdürürken dolandırıcılar tekrar mağdureleri aramış ve nasıl tesbit ettiklerini bilmediğimiz bir şekilde bu kez bir başka banka şubesinde olan 92.000TL nin de çekilmesi gerektiğini akşam saatlerinde almaya geleceklerini söylemeleri üstüne Aşayiş Şube Ekipleri derhal ilgili banka şubesi müdürünü aramış ve mağdurelerin dolandırıcılık olayına konu olduklarını hesaplarında bulunan paranın dolandırıcıların yönlendirmesiyle hesaplarından çekileceği bilgisini vermiş ve 92.000 TL hacminde bir zarf hazırlamalarını istemiş. Mağdureler şubeye gittiklerinde kendilerine kargo poşetine konulmuş 92.000 TL yi temsil edecek miktarda para boyutlarındaki boş kağıtları alarak bankadan yine dolandırıcıların yönlendirmesiyle ikametlerine gitmişler, mağdurelerin telefonu kapatmamasını ve artık parayı almaya gelebileceklerini, telefonda kalmalarını belirtmişler ve saat 19:00 sularında paraları almaya gelen R.D.(25) ye mağdurelerden N.A(76) kendi ikametgahlarının merdivenlerinde parayı teslim etmiş, parayıda alarak hızla merdivenlerden aşağı doğru kaçmaya çalışan dolandırıcılar sivil ekiplerce yakapaça göz altına alınmış ve İl Emniyet Müdürlüğü ne götürülmüştür. R.D.(25) nin üzerinden işbirlikçisi olan M.S.E.(27) ulaşan Asayiş Şube Ekipleri şahısların kiraladıkları 63 plakalı araçla M.S.E(27) nin İstanbul istikametine kaçabileceğini değerlendirerek bu güzergahta çalışma başlatmış ve bahse konu aracı şahısla birlikte sıcak takip sonucu yakalamıştır. Şahıslar “nitelikli dolandırıcılık sucu”ndan Adli Makamlara teslim edilmiştir.

Diğer taraftan mağdurelerin tüm işlemleri Asayiş Daire Başkanlığının “Hizmetin Yerinde İfa Edilmesi” projesi kapsamında ikametgahlarında yapılmıştır.

Vatandaşların bu ve benzeri türden dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı olması, böyle bir durumla karşılaşmaları halinde 155 polis ihbar hattını araması, hiçbir zaman için Polis ve Jandarma görevlilerinin vatandaştan telefon ile para talebinde bulunmayacağını bilmesi gerekmektedir açıklamasında bulunan ekipler, bahse konu şahışların üst aramasından

3000 Amerikan doları
1900 TL.sı para
7 adet tuşlu cep telefonu
6 adet sim kart
1 adet para çantası olay ile ilgili olarak ele geçirilmiştir.
7 adet tuşlu cep telefonu
6 adet sim kart
1
adet para çantası ele geçirildiği bildirilmiştir.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.