15.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Bilinçli Çocuk Güvenli Gençlik Projesi Futbol Turnuvası sona erdi

- Reklam -
- Reklam -

ÇOGEP( Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı) kapsamında Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bilinçli Çocuk Güvenli Gençlik Projesi faaliyetleri içerisinde yer alan ve 27 Ekim -6 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Ortaokullar arası halı saha futbol turnuvasının son gününde tüm katılımcı ve misafirlere aşure ikramı yapıldı.
Turnuvaya Bilecik İl Merkezinde yer alan ortaokullarda hedef kitleden seçilen 120 çocuk,her takım 7 as 5 yedek oyuncu olmak üzere 10 takım katıldı.
Grup usulü A ve B grubu olmak üzere düzenlenen müsabaklarda 5 gün boyunca kiralanan 4 servis aracı ile günde 4 maç,altıncı ve yedinci gün kiralanan 2 servis aracı ile yarı final ve final maçları yapıldı.Katılımcılar halı sahaya her maç servisle taşındı ve dönüşte okullarına bırakıldı.Futbol müsabakaları ile farklı sosyal ve kültürel çevreden katılımcıların spor aracılığı ile tanışıp kaynaştırılması,kişisel özgüvenlerinin geliştirilmesi ve topluma yaşama bilincinin güçlendirilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında müsabalara katılan 120 katılımcı gence,spor ayakkabı forma ve futbol topları hediye edilmişti.Ayrıca müsabakalara katılan 120 gence her müsabakada ara ikram olarak su,meyve suyu ve kek ikram edildi.Ortaokullar arası halı saha futbol turnuvası bugün oynanan final maçıyla son ererken,tüm katılımcılara madalya ve kupaları takdim edildi.Müsabakalara katılan Bilecik İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru yapmış olduğu konuşmada,”Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sadece biz toplumda özellikle gençlerimizi, çocuklarımızı daha sağlıklı daha topluma yarayışlı bireyler fertler olarak yetiştirirken, aynı zamanda da kaynaşmayı düşünüyoruz. Polisleler Emniyet teşkilatıyla, çocuklarımızı hem kaynaştırmak hem de bir çok şeyden uzak tutmak istiyoruz. Bu kapsamdaki yaptığımız faaliyetlerden birisiydi. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu konuda sağ olsunlar güzel bir faaliyet oldu.”dedi ve ardından aşure kazanının başına geçti ve tüm katılımcılara aşure ikramı yaptı.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.