29.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Bir Esnafın Çektiği Film, 3 Salonda Gösterime Girdi

- Reklam -
- Reklam -

Çeşitli dizilerde figüranlık yapan sinemasever İbrahim Öztekin, cep telefonu ile bir sinema sineması çekti. İbrahim Tekin’in senaryosunu yazıp yönettiği “Tehlikeli Kamp” isimli sinema, 3 sinema salonunda 2 hafta vizyonda kaldı.

Daha evvelki yıllarda kısa sinemalar de çektiğini lisana getiren Öztekin, sinemasının 3 farklı kentte yer alan sinema salonlarında vizyona girmesinden ötürü keyifli ve gururlu olduğunu söz etti.

“Tehlikeli Kamp” 3 farklı kentte izleyicilerle buluştu

Amatör olarak sinema ile ilgilenen esnaf İbrahim Öztekin, Tehlikeli Kamp’ın çekimlerini İzmir’in Buca ilçesinde bulunan mesire alanı Buca Cennet Vadisi’nde yaklaşık 15 günde tamamladı. Amatör tiyatrolarda oyunculuk yapan 6 kişinin rol aldığı sinema, 70 bin liraya mâl oldu.

Büsbütün cep telefonu ile çekilen sinema,5 Kasım’da Manisa, Isparta ve Şanlıurfa’daki 3 salonda vizyona girdi. Sinema tutkunu esnaf Öztekin, “Eskiden ekipmanım yoktu lakin içimde daima sanata karşı sevgi vardı. İstanbul’da dizilerde figüranlık yaptım, umudumu yitirmedim. Aslında birinci uzun metraj sinemamı 2013 yılında çektim fakat o periyotta montajla ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Birçok yere göndersem de sonuç alamıyordum. Baktım bu formda olmuyor, proje yarım kalıyor ben de montajını kendim yapmaya karar verdim. Bu sayede birinci sefer bir sinemam sinemaya girmiş oldu.” dedi.

2 hafta vizyonda kalan sinema, sinema salonlarında toplamda 82 adet biletli seyirci tarafından izlenildi. Gişede başarısız olsa da sinema tutkusundan bir şey kaybetmediğini lisana getiren Öztekin, birinci sinemasının Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan takviye alarak sinema salonlarına taşınmasından ötürü keyifli olduğunu belirtti.

Tehlikeli Kamp isimli sinemasının konusunu ise “Filmimizin konusunu, gidenin geri dönemediği bir kamp oluşturuyor. Kimse oraya gitmiyor ancak bir haber ajansı, kendisini tanıtmak için bir grup göndererek kampın sırrını ortaya çıkarmaya çalışıyor. 4 kişilik takımın dehşet kampına gitmesiyle olaylar gelişiyor. Alışılmış ki sinemamızın bir sırrı var, bu da en sonunda ortaya çıkıyor.” kelamlarıyla anlattı. Sinema tekrar vizyona girdiğinde korku/macera çeşidinde sinema seven herkesi sineması izlemeye davet Öztekin, bu ay içerisinde yeni sinemasının çekimlerine başlayacağını duyurdu.

Sinemanın fragmanına göz atmak isterseniz:

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.