9.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

BİTKİSEL ATIK YAĞ VE ATIK PİL TOPLAMA NOKTALARI OLUŞTURULDU

- Reklam -
- Reklam -

ATIK YAĞ VE ATIK PİL TOPLAMA PROJESİ”EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve çevreci belediyecilik anlamında güzel bir örnek olan atık pil ve atık yağ toplama projesi eğitimleri başladı.

Bilecik Belediyesi Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi ve Bilecik Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisleri projelerini şehrimize kazandırarak, çevreci belediyecilik anlamında büyük adımlar atan Bilecik Belediyesi, şehrimizin genelinde atık yağ ve atık pillerin doğaya ve ekonomiye zarar vermeden belirli noktalarda toplanmasına ilişkin eğitimlerine başladı.

Bilecik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitimler, ilimizin bütün mahalle konaklarındaki mahalle sakinlerine verilmeye başladı.

Bilecik Belediyesi tarafından organize edilen ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kimya ve Süreç Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin sunumuyla gerçekleştirilen eğitimlerin ilk etabında, bütün Mahalle Konaklarındaki ev hanımlarına, atık yağ ve atık pillerin toplanması konularında bilgi verildi.

BİTKİSEL ATIK YAĞ VE ATIK PİL TOPLAMA NOKTALARI OLUŞTURULDU

Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından önceki yıllarda okullarda atık yağ ve atık pil toplama çalışmaları ve kampanyaları ile başlayan proje kapsamında, Mahalle Konakları ve Mahalle Muhtarlıkları’na bitkisel atık yağ ve atık pil toplama noktaları oluşturuldu.

Bilecik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisi Gürkan Akyurt ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kimya ve Süreç Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin görsel sunumları eşliğinde gerçekleştirilen eğitimlerde; Evsel Geri Dönüştürülebilir Atıkların, Bitkisel Atık Yağların, Atık Pillerin toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması ile bu tür atıkların doğaya ve ekonomiye verdiği zararlar konusunda eğitimler veriliyor.

Aynı zamanda atık yağların lavabolara ve çöpe dökülmesinin önlenmesini teşvik etmek amacıylagerçekleştirilen proje kapsamında, atık yağ getiren vatandaşlarımıza getirdiği atık yağın miktarı oranında hediyeler verilmektedir.

Mahalle Konaklarında büyük bir başarı ve büyük bir verimlilikle devam eden eğitimler, daha sonraki aşamalarda bütün hanelerin bilgilendirilmesiyle devam edecek.

DSC_6444 DSC_6476 DSC_6430 DSC_6439

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.