26.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

BOZÜYÜK BELEDİYE MEZBAHASI KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK BELEDİYE MEZBAHASI KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

Bozüyük Belediye Mezbahası yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde başlatılan bakım, onarım ve tadilat çalışmaları ile Kurban Bayramına hazır hale getiriliyor.

Bozüyük Belediyesi Mezbaha Müdürlüğü’ne bağlı belediye mezbahasında Kurban Bayramı öncesinde gerekli bakım, onarım ve tadilat çalışmaları yapılarak mezbaha kesimlere hazır hale getirildi. Bayrama sayılı günler kala kesimlerin durdurulduğu mezbaha içerisinde genel temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapılarak kesimhanenin zemini anti bakteriyel bir boya olan epoksi boya ile boyandı. Hayvan satış alanlarının da boyanarak belirlendiği mezbahada büyük baş ve küçük baş olmak üzere kurbanlık satışlarına başlandı.

Bayramda kurbanını mezbahada kestirmek isteyen vatandaşlar için tamamen hijyenik bir ortam hazırlandığını belirten yetkililer “Kurban bayramında mezbahamız yoğun bir talep görüyor. Bu talebe yönelik olarak biz de gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Amacımız Kurban Bayramında kurban kesmek isteyen vatandaşlarımıza dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde ücretsiz olarak kurbanlarını kesmelerine yardımcı olmak” dediler.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.