BOZÜYÜK BELEDİYE MEZBAHASI KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 07:50

BOZÜYÜK BELEDİYE MEZBAHASI KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

BOZÜYÜK BELEDİYE MEZBAHASI KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR
Son Güncelleme :

17 Eylül 2015 - 16:35

BOZÜYÜK BELEDİYE MEZBAHASI KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

 

Bozüyük Belediye Mezbahası yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde başlatılan bakım, onarım ve tadilat çalışmaları ile Kurban Bayramına hazır hale getiriliyor.

Bozüyük Belediyesi Mezbaha Müdürlüğü’ne bağlı belediye mezbahasında Kurban Bayramı öncesinde gerekli bakım, onarım ve tadilat çalışmaları yapılarak mezbaha kesimlere hazır hale getirildi. Bayrama sayılı günler kala kesimlerin durdurulduğu mezbaha içerisinde  genel temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapılarak kesimhanenin zemini anti bakteriyel bir boya olan epoksi boya ile boyandı. Hayvan satış alanlarının da boyanarak belirlendiği  mezbahada büyük baş ve küçük baş olmak üzere kurbanlık satışlarına başlandı.

Bayramda kurbanını mezbahada kestirmek isteyen vatandaşlar için tamamen hijyenik bir ortam hazırlandığını belirten yetkililer “Kurban bayramında mezbahamız yoğun bir talep görüyor. Bu talebe yönelik olarak biz de gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Amacımız Kurban Bayramında kurban kesmek isteyen vatandaşlarımıza dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde ücretsiz olarak kurbanlarını kesmelerine yardımcı olmak” dediler.