26.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

BOZÜYÜK BELEDİYESİ ENGELLİLER KOORDİNASYON MERKEZİ İLE ENGELLİLER DAYANIŞMA DERNEĞİ AÇILDI

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK BELEDİYESİ ENGELLİLER KOORDİNASYON MERKEZİ İLE ENGELLİLER DAYANIŞMA DERNEĞİ AÇILDI

 

Bozüyük Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi ile Engelliler Dayanışma Derneği törenle hizmete girdi.

Kasımpaşa Mahallesi Köteşliler Caddesi Belediye Ekmek Fırını’nın yanında faaliyete geçen Engelliler Koordinasyon Merkezi ile Engelliler Dayanışma Derneği’nin açılış törenine Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Belediye Başkan Yardımcıları, Kent Konseyi Başkanı Muzaffer TEKELİOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER, Müftü Selami BAĞCI, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Buğra LEVENT, Engelliler Derneği Başkanı İsmail ÇELİK, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Halil ELDEMİR, engelli vatandaşlar ve davetliler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı İsmail ÇELİK konuşmasında; Derneğin yürüttüğü proje çalışmalarında ve projelerde en büyük destekçilerinin Bozüyük Belediyesi

ve Belediye Başkanı Fatih BAKICI olduğu söyleyerek destek ve yardımlarından dolayı teşekkür etti. Engellileri sosyal hayata kazandırmaya yönelik tüm çalışmalarında belediye ile ortak projeler ürettiklerini belirten ÇELİK, bunun yanı sıra ilçemizin tüm vatandaşlarının desteğine ihtiyaç duydukların belirtti. Açılan tesisin, dernek yönetim bürosu, mutfak, lavabo gibi çalışmalar sırasında tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kompleks bir tesis olduğunu anlatan ÇELİK merkezin hayırlı olmasını diledi.

Dernek Başkanı ÇELİK’ten sonra konuşan Belediye Başkanı Fatih BAKICI’da

Engelliler Derneği’nin şehrin meydanında herkesin kolay ulaşabileceği bir alanda ve vatandaşlarla iç içe bir Dernek merkezi istediklerini ve bu hedefe ulaştıklarını belirtti. Belediye olarak bu dernekle iç içe olmaları gerektiğini söyleyen Başkan BAKICI Engelli Yaşam Merkezi projesinin hızlı bir şekilde hayata geçirileceğinin müjdesini de verdi.

Başkan BAKICI konuşmasında son olarak Bozüyük’ün tüm esnaflarının sanayicilerinin ve bütün vatandaşlarımızın bu derneğe destek vermesini, herkesin bu hassasiyeti göstermesini isteyerek el ele verip engelli vatandaşlarımız için yapılacak etkinliklerde ortak rol alınması gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde ve hep birlikte kesilen kurdele ile Engelliler Koordinasyon Merkezi ile Engelliler Dayanışma Derneği hizmete girdi. Vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninin ardından misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Bşk-Engelliler-Koordinasyon-Açılış-1-600x400 Bşk-Engelliler-Koordinasyon-Açılış-2-600x400 Bşk-Engelliler-Koordinasyon-Açılış-3-600x400 Bşk-Engelliler-Koordinasyon-Açılış-4-600x400 Bşk-Engelliler-Koordinasyon-Açılış-7-600x400 Bşk-Engelliler-Koordinasyon-Açılış-10-600x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.