20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

BOZÜYÜK BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRI RAMAZAN AYI BOYUNCA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAYACAK

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRI RAMAZAN AYI BOYUNCA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAYACAK

 

Bozüyük Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve Ramazan ayı boyunca vatandaşlara hizmet verecek olan iftar çadırında ilk oruçlar açıldı.

Bozüyük Belediyesi ilçede faaliyet gösteren özel işletmeler ve vatandaşları bir araya getirdiği Belediye iftar çadırında; kurumlar ile halk arasındaki dayanışmanın güzel bir örneği sergileniyor. On bir ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle oruç tutan Bozüyüklülerin birlikte iftar yapabilmeleri ve hiç kimsenin yalnız kalmaması için hazırlanan Belediye İftar Çadırı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki tarihi Aş Evi’nin arkasında bulunan alana kurulan iftar çadırında her akşam iftar yemeği dağıtılarak Bozüyük halkı hep birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşıyor. Her akşam farklı bir yemek menüsü ile vatandaşların karşısına çıkan İftar Çadırı ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra evinde yalnız başına iftar yapmak istemeyenlerle, iftar saatinde evinde olamayanlara ve yolculara hizmet veriyor.

Bozüyük Belediyesi iftar çadırında oruçlarını açan vatandaşlar ise bu uygulama ile evde tek başlarına oruç açmaktan kurtulduklarını belirterek “Ramazan sofralarının en önemli özelliğinden biri hep birlikte, kalabalık bir şekilde oruç açmak ve dua etmek. Eski ramazanlarda olduğu gibi kalabalık sofralarda hep birlikte oruç açmanın farklı bir güzelliği var. Sağolsun Belediye Başkanımız bu güzelliği Belediye iftar çadırında yaşatıyor. Bize bu imkanı sağlayan Sayın Başkanımız Fatih BAKICI’ya çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Ayrıca bu yıl ikincisi düzenlenen ve 9 mahallede yapılacak Mahalle İftarları Programlarının ilki 22 Haziran 2015 pazartesi günü Tekke Mahalle’de Söğüt Caddesi’nde düzenlenen İftar Programı ile başlayacak.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.