20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

BOZÜYÜK BELEDİYESİ KÜLTÜR TURLARINA EMEKLİLER DE DAHİL EDİLDİ

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK BELEDİYESİ KÜLTÜR TURLARINA EMEKLİLER DE DAHİL EDİLDİ

Bozüyük Belediyesi Kültür Gezileri programı kapsamında 55 yaş üzeri emeklilere yönelik yapılacak Bursa Kültür Turları Ramazan Bayramından sonra başlıyor.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın hanımlara yönelik başlattığı bir proje olarak hayata geçirilen Kültür Turlarına emekliler de dahil edildi. Yıllarca çalışarak helal rızık ile ekmek parasını kazanmış, ailesini geçindirmiş, çocuklarını büyütmüş ve Türkiye’nin büyümesinde ve gelişmesinde emeği olan, 55 yaş üzeri emekliler için düzenlenen Gezi Turlarına kayıtlar belediye hizmet binasındaki AK Masa biriminde başladı. Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın emeklilere bir armağanı olarak düzenlenen gezi turları profesyonel rehber eşliğinde ve ilk olarak Bursa’ya düzenlenecek. Ardından yeterli talep olduğunda farklı şehirlere de yapılabilecek olan Kültür Turlarının hanımlardan yoğun ilgi gördüğü gibi emekliler tarafından da yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI emeklilerin çalışma hayatından ayrıldıktan sonra bir kenarda atıl olarak kalmalarına gönüllerinin razı olmadığını belirterek “emeklilerimiz bizim için çok değerli. Biz onların değerli çabaları ile bu günlere geldik. Onlar yıllarca çalışarak ülkemizin gelişmesine katkı sağladılar. Artık onlar için dinlenme zamanı. Gelip Kültür Gezilerimize katılsınlar, gönüllerince gezip eğlensinler ve yılların verdiği yorgunluğu üzerlerinden atsınlar” dedi.

Geziye katılanların hiçbir masraf yapmadığı turlarda; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve profesyonel rehberlik hizmeti ücretsiz olarak veriliyor. Tarihi ve kutsal mekanların ziyaret edildiği ve Ramazan nedeniyle ara verilen Bursa Kültür Gezileri Ramazan Bayramının hemen ardından devam edecek.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.