20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

BOZÜYÜK BELEDİYESİ THM KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK BELEDİYESİ THM KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER

Bozüyük Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu “Türkülerle Yürüyoruz” konser programı ile türkü severlerle buluştu.

Bozüyük Kent Konseyi, Bozüyük Belediyesi, Ticaret Odası ve AKUT işbirliği ve pek çok kurum ve kuruluşun desteği ile düzenlenen 1. İnönü Zaferi’nin 94. Yıldönümünü anma etkinlikleri programı içerisinde yer alan Bozüyük Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun “Türkülerle Yürüyoruz” adlı konser programı Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı. Programa Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper KOÇ, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcıları, Milli Eğitim Müdürü, Hüseyin GÜMÜŞ, AKUT Genel Başkanı Nasuh MAHRUKİ, Kent Konseyi Başkanı Muzaffer TEKELİOĞLU, İl Genel Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Ali AVCIOĞLU 10 Ocak 1. İnönü Zaferi’nin 94. Yıldönümünü kutlayarak “başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diyerek başladığı konuşmasında “ Belediyemiz olarak çeşitli kültür etkinliklerimize devam ediyoruz. Bundan sonra da aynı tempoda devam edeceğiz, İnşallah yeni yapılacak olan kültür merkezimizde de programlarımıza devam edeceğiz” dedi. Ardından söz alan Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Muzaffer TEKELİOĞLU Kent Konseyi’nin kurulması, görevleri ve birimleri hakkında bilgi verdi. TEKELİOĞLU’da 1. İnönü Zaferi’nin 94. Yıldönümünü kutlayarak “İnönü Zaferleri sadece düşmanın değil, milletin makus talihinin de yenildiği bir yer olarak kabul edilmektedir. Bu vatan toprakları için, bayrağı için, inancı için, ‘ölürsem en büyük mertebe olan şehitlik unvanını alacağım. Kalırsam Gazilik onuru ile yaşayacağım’ duygusu ile hareket eden Mehmetçiklerimizi şükranla anıyoruz” dedi.

Koro Şefi ve Bağlama Eğitmeni Mehmet UYSAL yönetimindeki Bozüyük Belediyesi Türk Halk Müziği Korosunun konser programında çeşitli yörelere ait türkülerle, etkinliklerin anlamına uygun olarak hazırlanan kahramanlık türküleri seslendirildi. İki bölüm halinde düzenlenen programın ilk bölümünde 10, ikinci bölümde de 11 türkü yer alırken konsere Kültür Bakanlığı Ankara Devlet THM Korosu sanatçılarından bağlama sanatçısı Erkan Şölen, kabak kemane sanatçısı Murat Vural ve ritm saz sanatçısı İsmail Tosun Balcı da konuk olarak katıldı. Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Metristepe konulu kompozisyon yarışmasında dereceye girenleri ödülleri verildi.

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen, birbirinden güzel ve sevilen türkülerle adeta bir türkü şöleninin yaşandığı konser programı yoğun ilgi gördü.

THM Konseri 10 Ocak'ta Yapıldı 1 THM Konseri 10 Ocak'ta Yapıldı 2 THM Konseri 10 Ocak'ta Yapıldı 3 THM Konseri 10 Ocak'ta Yapıldı 5

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.