16.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

BOZÜYÜK BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

 

Bozüyük Belediye Başkanlığı ile Belediye-İş sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri mutlu sonla noktalandı. 2015 yılı için işçilerin günlük yevmiyelerine % 9 oranında zam yapıldı.

Bozüyük Belediyesi’nde yapılan imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Fatih BAKICI “benim için çalışan çok önemlidir. Geldiğim günden beri tek talimatım vardır. İlk başta belediye çalışanının parası yatacak, diğer ödemeler keza yavaş yavaş yapılır. Yaklaşık olarak 27 aydır burada beraber çalışıyoruz. Ben maaşlarınızın şimdiye kadar aksatıldığını hiç düşünmüyorum, olmamıştır da. Biz Bozüyük’e hep beraber hizmet ediyoruz. İşin ağırlıklı kısmı, yüklü kısmı da sizlerin üzerinizden geçiyor. O yüzden de alnınızın teri kurumadan, sizlere hakkınızı vermemiz gerekiyor. Zaten belirli rakamlar konuşulmuş. Biz de en sonunda işçimize vermemiz gereken hakkı neyse onu verelim dedik. Devletimizin devlet memuruna vermiş olduğu rakamın üzerinde bir pay verelim istedik. Bizde bu sene için % 9 gibi bir artış yapalım dedik. Çünkü emek neyse bizimde karşılığını ona göre vermemiz gerekiyor. Yapmış olduğumuz zam inşallah sizleri mutlu eder” diyerek sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Güney DEMİRDAŞ’ta yaptığı konuşmada “Toplu İş Sözleşmemizin bütün maddeleri ile toplu bir şekilde anlaşma sağlanmıştır. Bozüyük Belediyesi’ne ve Belediye İş Camiasına hayırlı olsun” dedi.

Yerel Sen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ise konuşmasında “Biz işçi sendikasıyla otururken bir işveren sendikası olarak hiçbir zaman her ne kadar kanunen Çalışma Bakanlığı’nın çıkarttığı kitaplarda terim anlamında iki taraf karşı karşıya oturuyormuş gibi gözükse de Bozüyük Belediyesi’nin işvereni Bozüyük Belediyesi’nin burada hizmet üreten Belediye Başkanı, yöneticileri, işçileriyle birlikte yönetiyor. En verimli şekilde bu çalışmayı hizmeti yapması için biz ortaklaşa bir çalışma programı anlamında bir çalışma yürüttük. Bugün itibariyle de bunu sonlandırmak için burada bulunmaktayız” diyerek sözleşmenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti ve hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından tören Bozüyük Belediyesi adına Başkan Fatih BAKICI ve Belediye İş Sendikası adına Güney DEMİRDAŞ’ın sözleşmeyi imzalamaları ile sona erdi.

Toplu-İş-Sözleşmesi-İmza-Töreni-17.03.2015-1-650x320 Toplu-İş-Sözleşmesi-İmza-Töreni-17.03.2015-2-640x384 ttt1-e1410709343919

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.