20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

BOZÜYÜK BELEDİYESİNDEN DİYABETLİ ÇOCUKLARA ÖZEL UYGULAMA

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK BELEDİYESİNDEN DİYABETLİ ÇOCUKLARA ÖZEL UYGULAMA

Bozüyük Belediyesi Tarafından Diyabetli Çocuklara Özel Yüzme Terapi Kursları Başlatıldı.

Bozüyük Belediyesi yüzme havuzunda başlatılan özel kurs ile Bozüyük’de yaşayan diyabet hastası çocuklara daha hızlı ulaşarak, Bozüyük’de diyabet hastalığına farkındalık yaratmak hedefleniyor.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın desteği ile başlatılan kursta diyabetli çocuklara “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü” uzman antrenörleri eşlik ederken, diyabetin hayata engel olmadığı vurgulandı. Gerekli diyet ve ilaçlar ile hayatın hiçbir alanında sosyalleşmeye engel teşkil etmeyen bu hastalıkta spor ve sağlıklı yaşam en önemli faktörlerden birisi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan “Diyabetli çocuklar sosyal yardımlaşma derneği” temsilcisi ve aynı zamanda kurulacak olan Diyabetli Çocuklar Derneği öncüsü Dilek Kaynak; “ Öncelikle Bozüyük’de başlatılan bu uygulamada bizlere desteğini sunan ve Belediyenin tüm imkanları ile yanımızda olan Belediye Başkanı Fatih BAKICI’ya ve çalışanlarına teşekkür ediyorum, bizler burada diyabetin hayata engel olmadığını gerekli önlemler ile hayatın her alanında var olabileceklerini çocuklarımıza göstermek istiyoruz” dedi.

Bozüyük’de “Diyabet Tip1” hastası olan bütün çocuklara ulaşmak istediklerini belirten Kaynak, yüzme terapisinin ardından çocukların şekerlerini cihazlar ile ölçerek yüzmenin olumlu etkinlerini de canlı olarak çocuklara gösterdi.

Diyabet hastası çocukların sosyalleşmesi ve kendilerine güvenebilmeleri için çok önemli olan yüzme terapi kurslarına, “Diyabet Tip1” hastası olan tüm çocuklar başvurabilirken, verilen tüm hizmetler tamamen ücretsizdir. Kurslara katılmak isteyen tüm diyabetli çocuklarımız ve aileleri Bozüyük Belediyesi yüzme kursuna gelerek gerekli forumları doldurabilir, belediye personelinden bilgi alabilirler.

DSC_3920

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.