29.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Bozüyük Hayvan Pazarında Hareketlilik Başladı

- Reklam -
- Reklam -

HAYVAN PAZARINDA HAREKETLİLİK BAŞLADI

 

Bozüyük Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde canlı hayvan pazarı ve kurban kesim merkezinde hazırlıklarını tamamlarken hayvan pazarında hareketlilik başladı.

Bozüyük Belediyesi tarafından vatandaşların sağlıklı, huzurlu bir bayram geçirmeleri, bayram öncesinde de kurban alımlarını rahat bir şekilde yapabilmeleri amacıyla gerekli düzenlemeler yapıldı. Bozüyük Belediyesi Mezbaha Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü tarafından yürütülen ortak çalışmalar kapsamında canlı hayvan pazarında; büyük baş ve küçük baş hayvanların satış alanları ayrı yerlerde hazırlanarak, seyyar satıcıların da satış alanları düzenlendi. Belediye mezbahasında da son olarak kesimhanenin antibakteriyel epoksi boya ile boyanması ile birlikte kesimhane de bayram için hazır hale getirildi.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI bayram hazırlıkları ile ilgili olarak “vatandaşların sağlıklı huzurlu bir bayram geçirmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını” ifade etti. Hizmet kalitesini ve standardını sağlayabilmek amacıyla çalıştıklarını belirten Başkan BAKICI; “Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kurbanlarını alıp satabilecekleri ortamın sağlanması amacıyla gerekli tedbirleri aldık. Kurban kesim merkezimizi hazır hale getirdik. Vatandaşlarımızın kurbanlarını dini vecibelere göre, sağlıklı şartlarda ve çevre temizliğine uygun olarak, veteriner hekim kontrolünde, kasaplar tarafından, yardımcı personeller eşliğinde en kısa sürede kesebilmeleri için tüm hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.