9.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

BOZÜYÜK’LÜLER MAHALLE İFTARLARINDA BULUŞUYOR

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen“İftara Bize Bekleriz” adlı Mahalle İftarları programı Ramazan ayının ilk haftasında başlıyor. Bozüyük’ten canlı yayın yapacak “Anadolu’da Ramazan” adlı tv programı 2 Temmuz Çarşamba günü yoğun bir katılımla tren garında yapılacak.

Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve bu yıl ilk kez uygulanacak olan mahalle iftarları programlarının Bozüyük’ün 9 mahallesinde farklı akşamlarda yapılması planlanıyor. Ramazan geleneğini yaşatmak ve Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde tüm mahalleliyi bir araya getirerek toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen iftar programlarına Bozüyüklülerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. İlki 30 Haziran 2014 pazartesi günü akşamı Yenidoğan Mahallesi Mahalle Konağı’nda başlayacak olan Mahalle iftarları programlarında iftar öncesinde dini sohbetler ve ilahi gurubu yer alacak. Yapılan programa göre Mahalle İftarları; 3 Temmuz Perşembe günü Yediler Mahallesi Zafer İlköğretim Okulu bahçesinde, Yeni Mahalle’de 4 Temmuz 2014 Cuma günü Şeyh Şamil Parkı üstünde, Yeşilkent Mahallesi’nde 7 Temmuz 2014 Pazartesi günü Yeşilkent meydanında, Çarşı Mahalle’de 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü Halk Eğitim Merkezi bahçesinde, Tekke Mahalle’de 11 Temmuz 2014 Cuma günü Şehit Zafer İpek Lisesi Bahçesinde, Yetimler günü nedeniyle 12 Temmuz 2014 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda, Kasımpaşa Mahallesi’nde 14 Temmuz 2014 Pazartesi günü Belediye Düğün Salonunda, Akpınar Mahallesi’nde 16 Temmuz 2014 Çarşamba günü ve 4 Eylül Mahallesi’nde 18 Temmuz 2014 Cuma günü Gençlik Parkı yanında yapılacak.

Bozüyük’ün ikinci toplu iftarı ve TRT1’den canlı olarak yayınlanacak “Anadolu’da Ramazan” adlı tv programı ise Bozüyük Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Bayrampaşa Belediyesi’nin sponsorluğunda 2 Temmuz Çarşamba günü tren garında yapılacak. Tüm Bozüyüklülerin davetli olduğu iftar programında interaktif çocuk gösterisi, Hacivat-karagöz, tasavvuf müziği ve sema gösterisi, Kur’an-ı Kerim tilaveti, fasıl, Türk Halk Müziği Konseri ve folklor gösterileri yer alacak.

Ayrıca Belediye İftar Çadırı Ramazan ayı boyunca Kasımpaşa Camii yanında Bozüyüklülere hizmet vermeye devam edecek.

Mahalle İftarları Başlıyor 1 Mahalle İftarları Başlıyor 2

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.