27.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 19, 2022

Bozüyük’te kablo hırsızlığı

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik İli Bozüyük İlçesinde 21 Şubat 2017 tarihinde çok sayıda ev ve işyerinden hırsızlık olayını gerçekleştiren şebeke üyelerinin yakalanması ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmalarının ardından bu kez de haklarında çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan (2) kablo hırsızı suçüstü yakalandı.

Bozüyük İlçesinde son günlerde ciddi artış gösteren hırsızlık olayları nedeniyle başta köy muhtarları olmak üzere vatandaşlar hırsızlık olaylarına karşı jandarma ekiplerince bilgilendirilmiş ve şüpheli araç ve şahıs görmeleri halinde jandarmaya anında ihbarda bulunmalarının ve kolluk-vatandaş işbirliğinin önemi anlatılmıştır.

Bölgede yaşayan vatandaşların bu konuda gösterdiği duyarlılık ve jandarma ekiplerine verdiği destek neticesinde, 28 Şubat 2017 tarihinde İnegöl-Bozüyük karayolu kenarında bulunan bir işletmeye ait elektrik kablolarını çalmaya teşebbüs eden (2) şüpheli suçüstü yakalanmıştır.

156 Jandarma İmdat hattına gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden devriye tarafından ilk olarak A.K. isimli şüpheli yakalanmış, olay yerinden kaçmaya çalışan ve hakkında 7 ayrı suçtan (Tehdit (2), hükümlü veya tutuklunun kaçması, resmi belgede sahtecilik, hakaret, silahla tehdit, fuhuş için başkasına kadın tedarik etme) arama kaydı bulunan A.D. isimli şüpheli ise vatandaşların bizzat destek verdiği çalışma neticesinde, kaçmaya çalışırken saklandığı ağaçlık alanda yakalanmıştır.

Ele geçen hırsızlık malzemesi işyeri sahibine teslim edilmiş, yakalanan (2) şüpheli Bozüyük Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine gözaltına alınmıştır.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.