21.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

BOZÜYÜK’TE TAPU SORUNLARI ETAP ETAP GİDERİLİYOR

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük’te yıllardır tapu sorunu yaşayan 84 kişi daha tapularına kavuşurken ilçe genelinde yürütülen imar çalışmaları ile 1 yılda toplam 260 kişi 18. Madde uygulaması ile tapularına kavuşmuş oldu.

Bozüyük’te ilçe genelinde yaşanan imar sorunları nedeniyle yıllardır ev ve arsa tapularını alamayan vatandaşlar yaşanan sorunların çözümlenmesi ile birlikte etap etap tapularını almaya devam ediyor. Belediye Başkanlığı makamında yapılan tapu teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Fatih BAKICI göreve geldiği ilk günden itibaren tek amacının hizmet olduğunu belirterek yaptıkları çalışmalarda İmar konusunda yaşanan sorunları tespit ettiklerini, bu sorunların çözümü için yoğun bir gayret sarf ederek birer birer çözümlediklerini anlattı. Vatandaşların imar konusundaki mağduriyetlerini gidermeye yönelik çalışmalarının etap etap devam edeceğini söyleyen Başkan BAKICI verilen tapuların hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Tapularını Başkan BAKICI’nın elinden alan vatandaşlar da mağduriyetlerinin giderilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan BAKICI’ya teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın öncülük ettiği ve Bozüyük Belediye Meclisi İmar Komisyonunun uzun uğraşları sonunda tamamlanarak Belediye Meclisi tarafından kabul edilen 18. Madde uygulaması (arsa ve arazi düzenlemesi) ilk etapta 28 parselde yapılarak 107 tapu çıkarılırken, 2. Etap çalışmalarda 69 kişi ve son olarak da Yenidoğan Mahallesi’nde yapılan 3. Etap çalışmalarda 84 kişi daha tapularına kavuştu.

Bşk- Tapu Töreni Yenidoğan Mah. 1 Bşk- Tapu Töreni Yenidoğan Mah. 3 Bşk- Tapu Töreni Yenidoğan Mah. 5

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.