19.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

BOZÜYÜK’TE TÜRKÜ DOLU BİR GECE YAŞANDI

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu “Yaz Konseri” programı ile türkü severlere unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Belediye Düğün Salonu’nda halka açık ve ücretsiz olarak verilen, koro şefi ve bağlama eğitmeni Mehmet UYSAL yönetimindeki Koronun “Yaz Konseri” adlı programı yoğun ilgi gördü. Salonun tamamen dolduğu konser programına Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Engelliler Derneği Başkanı İsmail ÇELİK, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Başkan BAKICI bu güzel gecenin hazırlanmasında emeği geçen Koro şefi Mehmet UYSAL’a ve koroda görev alan herkese teşekkür ederek, UYSAL gibi değerli bir hocanın çalışmalarını Belediye bünyesinde sürdürmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Belediye Başkanı BAKICI; “Bu akşam burada çok güzel, çok değerli bir koro ile birlikteyiz. Biz hocamızı şimdiye kadar genellikle hep sazından dinledik. Bu akşam bize Şefliğini de gösterdi. Bundan sonrada bizlere çok daha güzel konserler yaşatacağından eminiz. Bundan sonraki konserimizi de inşallah ilk defa açık havada gerçekleştireceğiz” diyerek UYSAL’a çiçek takdim etti.

Konserde çeşitli yörelere ait koro ve solo eserler olmak üzere toplam 18 türkü seslendirildi. 7 eserin solo olarak icra edildiği ve iki bölüm halinde düzenlenen konserin her iki bölümünde de 9 türkü yer aldı. Adeta bir türkü şöleninin yaşandığı gecede türkü severlerin kulaklarının pası silindi.

THM Korosu YAZ Konseri Yapıldı 1 THM Korosu YAZ Konseri Yapıldı 2 THM Korosu YAZ Konseri Yapıldı 3 THM Korosu YAZ Konseri Yapıldı 4 THM Korosu YAZ Konseri Yapıldı 5 THM Korosu YAZ Konseri Yapıldı 6

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.