15.4 C
Bilecik
Perşembe, Haziran 30, 2022

BOZÜYÜK’ÜN 4. SENTETİK FUTBOL SAHASI TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediyesi tarafından Metristepe İlkokulu’nun bahçesinde yapımı tamamlanan sentetik çim yüzeyli futbol sahasının açılış töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirilirken modern sahada yapılan ilk dostluk maçı protokolün de katılımıyla oynandı.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın “Her Mahalleye Spor Tesisi Yapımı” projesi kapsamında Yenidoğan Mahallesi’nde faaliyet gösteren Metristepe İlkokulu’nun bahçesinde yapımı tamamlanan sentetik çim yüzeyli futbol sahası törenle hizmete girdi. Törene Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Garnizon Komutanı Binbaşı Alper KOÇ, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Dodurga Belediye Başkanı Selim TUNA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Nizamettin ÇAM ve Oğuz SERTLER, AK Parti İlçe Başkanı Mesut ÇETİN, Mahalle muhtarları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK “Bu sahalar bizim için önemli. Biz sadece yasaklar koymak yerine alternatiflerde üretmek zorundayız. Hep şikâyet ediyoruz; ‘çocuklarımız bilgisayar karşısında çok fazla zaman geçiriyor, cep telefonlarıyla oynuyorlar’ diye. Bu çocuklar ne yapacak? İşte bu sahalarda oynayacaklar” diyerek başta Belediye Başkan olmak üzere sahanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ardından konuşan Belediye Başkanı Fatih BAKICI’da 4.sünün açılışını gerçekleştirdikleri bu sentetik sahalardan Zafer İlkokulu ve Saffet Şeker Ortaokulu bahçelerine de yapılacağını ve 2015’in ilk altı ayında 3 okulun bahçesinde daha sentetik saha yapılması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. “Bizim için önemli olan eğitimdeki üst seviyeyi daha ileriye taşıyabilmek. Bir öğrencimiz, bir öğretmenimiz, ‘biz imkânsızlılar nedeniyle başarısız olduk, çocuklarımızı yetiştiremiyoruz’ dememesi için bize gelen tüm taleplerde kapıları sonuna kadar açtık” diyen Başkan BAKICI konuşmasında son olarak saha ile ilgili olarak “güle güle kullanın. Dağılsın, bozulsun, biz yine yaparız, ama yeter ki kullanın” dedi.

Yapılan açılışın ardından öğrencilerin ve protokolün katıldığı dostluk maçı oynandı

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.