12.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

BŞEÜ Güzel Sanatlar Öğrencileri Seramik Yarışmasından 4 Ödülle Döndü

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı öğrencileri Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Muammer Çakı Öğrenci Seramik Yarışması’na damgasını vurdu. Yarışmada 4. sınıf öğrencileri Büşra Ceylan ve Furkan Yümsel serbest dalda birer özel ödül, Umut Çetin Edizel ise endüstriyel dalda özel ödül alırken, Hüseyin Emre Gülşen mezuniyet projesinde yapmış olduğu sofra takımıyla endüstriyel dalda özel ödül alarak büyük bir başarıya imza attı.

11 Mart-30 Nisan Tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya yurt içi ve yurt dışından seramik bölümleri lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlik öğrencileri katıldı. Seçici Kurulu Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ve yurtdışından akademisyenler, alanında uzman sanatçılar ve sektör temsilcilerinden oluşan yarışmada, Serbest, Endüstriyel, Torna ve Çini alanlarında birer başarı ödülü ile 12 özel ödül olmak üzere toplam 16 ödül verildi.

Ödül töreni ve sergi açılışı 30 Nisan’da Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilen yarışmada, BŞEÜ öğrencilerinden Sümeyye Anzerli, Ramazan Öztürk ve Bahattin Ömür’ün eserleri de sergilemeye değer görüldü. GSTF Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Öğrencilerimizin büyük bir başarı elde ettiği 11. Uluslararası Muammer Çakı Öğrenci Seramik Yarışması Sergisi 15 Mayıs tarihine kadar görülebilir.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.