19.4 C
Bilecik
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

BURSALI MUHTARLARDAN BİLECİK ZİYARETİ

- Reklam -
- Reklam -

BURSALI MUHTARLARDAN BİLECİK ZİYARETİ

Bursa Yıldırım İlçesi Mahalle Muhtarları Derneği üyelerinden oluşan heyet, Bilecik’e tarih gezisi düzenledi.

Yıldırım Mahalle Muhtarları Derneği Başkan Yardımcıları Ahmet Gedik ve Selma İncesu ile beraberinde muhtarların olduğu heyete, Bilecik Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Alan Sorumlusu Engin Beyce ile Bilecik Belediyesi Görevlisi Arkeolog Ertuğrul Gündüz ağırladı.

Şeyh Edebali Türbesi’nde dua eden heyet, daha sonra Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ni gezerek, Arkeolog Ertuğrul Gündüz’den bilgi aldı.

Yıldırım Mahalle Muhtarları Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Gedik, Osmanlı Devleti’nin kuruluş toprakları olan Bilecik’te bulundukları için büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti.

Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ne hayran kaldıklarını ifade eden Gedik’li tarih şeridi ile yeni nesile Osmanlı Devleti ve padişahları hakkında bilgiler aktarılmasının önemine vurgu yaptı.

Bilecik Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar ise komşu il Bursa’dan ilimize yapılan ziyaret dolayısıyla mutlu olduklarını belirterek, teşekkür etti.

Bilecik’e yapılan güzel çalışmalar dolayısıyla Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür eden Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcsı Gedik, Bilecik’in birçok anlamda geliştiğini kaydetti.

Gezi programının sonunda Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Alan Sorumlusu Engin Beyce, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Gedik’e; Belediye Başkanlığını temsilen çeşitli hediyeler taktim ederken, Bilecik Osmangazi Mahalle Muhtarı Yasemin Sezer tarafından Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcsı Selma İncesu’ya, üzerinde Osmanlı arması bulunan tabak hediye edildi.

Heyet, ilimizdeki tarihi ve kültürel eserlerin bulunduğu alanlarda bol bol fotoğraf çektirdi.

3 (2) DSC_3681 DSC_3686

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.