13.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 734. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerine katıldı.

- Reklam -
- Reklam -

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 734. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerine katıldı.

Destici, Eşkişehir Mehteranı eşliğinde Söğüt İlçe Merkezinde gerçekleşen yürüyüşün ardından Ertuğrul Gazi türbesini ziyaret edip burada edilen duanın ardından yörük çadırlarını ziyaret etti.

Ertuğrul Gazi Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği önünde gerçekleşen Kur’an- ı Kerim tilavetini Mustafa Destici bizzat kendisi gerçekleştirdi.

Destici, duanın ardından yaptığı konuşmada,”Bunların içinde cuma namazına gidenler var. Nasıl oluyor da Peygamber ocağındaki Mehmetçikleri şehit ettikten sonra Allah’ın huzuruna çıkabiliyorsunuz? Mehmetçikleri şehit eden hainlerin sözcülüğüne soyunanlar, bu olmaz. İman ile küfür bir arada bulunmaz. Ey emperyalist küresel güçlerin uşağı, sahte barışçı, arkasını PKK ‘ya dayayanların yol arkadaşı eş başkan, sen ve İmralı’daki, Kandil’deki, Brüksel’deki efendilerin şunu iyi bilsinler ki bu topraklarda İslam kardeşliğini söndürmenize asla fırsat vermeyeceğiz. Ey sahte barışçı eş başkan, bu topraklarda Türkmen-Kürt kavgası, kardeş kavgası çıkarmanıza asla müsaade etmeyeceğiz. Ey sahte barışçı eş başkan, İmralı’daki bebek katili, Kandil’deki yılanlar, Brüksel’deki efendilerin şunu iyi bilsinler ki bu vatanı size böldürmeyeceğiz.”dedi.

Konuşmanın ardından, Eskişehir Mehteranının okuduğu marşlara BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de eşlik etti.

 

DSC_0010 DSC_0023 DSC_0046 DSC_0076 (1) DSC_0076 DSC_0102 DSC_0107 DSC_1009 DSC_1034 DSC_1053

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.