13.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

CAN DOSTLARIMIZI AÇ VE SUSUZ BIRAKMAYALIM

- Reklam -
- Reklam -

CAN DOSTLARIMIZ HAYVANLARI AÇ VE SUSUZ BIRAKMAYALIM

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; içinde bulunduğumuz yaz mevsiminin olumsuz koşullarına karşı, can dostlarımız olan hayvanların aç ve susuz bırakılmamasına özen gösterilmesi gerektiği bildirildi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, havaların mevsim normallerin üzerindeki sıcaklığına vurgu yapılarak, hayvanların bu anlamda karşılaştıkları zorluklar hatırlatıldı.

BİR KAP SU VE BİR KAP YEMEK İLE ONLARA HAYAT VERELİM

”Bir kap su ve bir kap yemek ile onlara hayat verelim” düşüncesiyle, Hayatı birlikte paylaştığımız, can dostlarımız olan sokak hayvanlarımızı koruyalım” ifadesine yer verilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:

”Can dostlarımız olan hayvanlarımız, yaz mevsiminin getirdiği aşırı sıcaklara karşı karşıya kalmaktadır. Bilecik Belediyesi, sokak hayvanları ve sahipli hayvanlar için şu ana kadar gerçekleştirdiği çalışmalara bugün de devam etmektedir. Önceki yıllarda şehrimizin birçok noktasında kurulan ve büyük işlevler gören, Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Besleme Noktaları’nda kuşlar ve sokak hayvanları için yem ve su bırakma faaliyeti, devam etmektedir. Buna karşılık hayvanların açlık ve susuzluk çekmemeleri için vatandaşlarımızın da bu anlamda üzerine düşen görevi yerine getirmesi çok önemlidir. Her vatandaşımızın evinin bir köşesinde, penceresinin bir bölümünde çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde su ve yemek bulundurması, can dostlarımız olan hayvanlar için hayati öneme sahiptir. Vatandaşlarımızın gerekli duyarlılığı göstererek, hayvanlarımızın bu yöndeki ihtiyacını hassasiyetle takip etmeleri sokak hayvanlarının yaşamları için son derece önem arz etmektedir.” denildi.

bir-kapsu-627x400 DSC_0214-604x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.