8.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce’den Ziyaret

- Reklam -
- Reklam -
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Osmaneli ilçesinde incelemede bulundu.
Bakan Güllüce’nin, Osmaneli Belediye Başkanlığı ziyaretine, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kaymakam Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ve diğer yetkililer katıldı.
Önceki gün Bursa’da ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Güllüce, “Bakanlığımızla kurumlar arasındaki ilişkileri ve kentsel dönüşüm konusunda neler yapılması gerektiği konusunda bazı belediyelerin çalışmalarını inceledik. Belediyelerin derdiyle ilgilenmek istiyoruz. Bakanlığımız, malum direkt belediyelere bağlı bir bakanlık. Osmaneli Belediye Başkanımıza ‘hayırlı olsun’ diyememiştik. Hem hayırlı olsun diyoruz hem de çalışmalar hakkında bilgi alacağız. Başkanıma başarılar diliyorum” dedi.
Osmaneli Belediye Başkanı Şahin de belediye çalışmaları hakkında bilgi vererek, ziyaret anısına Bakan Güllücü’ye tarihi Osmaneli konaklarının resimlerinin bulunduğu tablo hediye etti.

Rüstem Paşa Camisi’nde öğle namazı kılınan öğlen namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güllüce son günlerde Türkiye’de yaşanan olaylar hakkında şu ifadeleri kullandı, “3-5 fesat ülkenin bu ülkeyi karıştırmaya kalkmasını biz yeni görmüyoruz ki, bin yıldır bu topraklarda kalmanın mücadelesini veriyoruz ve bu ülke bugünki günlerde bunlarla uğraşmışsa bugün on kere uğraşır. Burada Kurtuluş Savaşı’nı verirken biz, süngümüzü bileyecek taşımız yokmuş, şimdi uçak yapmaya yeltenmişiz. Savaş gemisi yapan, hızlı tren yapan bir ülkeyiz. Bizi karıştırmaya falan kalkmasınlar, bu ülkeyle başa çıkamazlar, bu millet büyük bir millettir. Biz bu milletin ekmeğini büyüteceğiz. Bu milletin ekmeğini küçültmekle uğraşmasınlar”.

Cami çıkışında vatandaşlarla sonbet eden Güllüce daha sonra Necla Hanım konağında da bir süre dinlendi. Güllüce’nin çocuklara gösterdiği yakınlık ise gözlerden kaçmadı.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.