26.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet il başkanlığı görevinden istifa etti.

- Reklam -
- Reklam -

CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet il başkanlığı görevinden istifa etti.

CHP Bilecik İl Başkanlığı toplantı salonunda yapılan basın açıklamasında, Karaahmet, 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde CHP Bilecik Milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiğini belirtti.

CHP Genel Merkezi’nin 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde, il ve ilçe yönetimlerinde bulunan yöneticilerin, 25 Aralık 2014 tarihine kadar istifa etmeleri gerektiği kararının yer aldığı bir genelge yayımladığını ifade eden Karaahmet, ” Bugün itibari ile Cumhuriyet Halk Partisinin gönderilen genelge gereği il başkanlığından ayrılıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 3 yıldır bu onurlu görevi sürdürdüğünü ve bu süreç içerisinde azimle yol aldıklarını ifade eden Karaahmet Konuşmasında şunları söyledi,” İl yönetimimle geçen hafta cuma günü toplantımı yaptım, ilçe başkanları arkadaşlarımız, belde başkanları arkadaşlarımız il genel meclisi üyelerimizle ve belediye başkanı arkadaşlarımızla toplantımızı yaptık. Tüm arkadaşlarımızın olur ve hoşgörülü tavırlarını aldım ve bugüne kadar yürüttüğüm il başkanlığından Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Aday Adayı olmak üzere istifa ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisinde benden sonra milletvekilliğine aday adayı olmak isteyen ir çok arkadaşım çıkacaktır, bizler bu arkadaşlarımızla beraber kendim bu partide ön seçim yapılmasını ve belirlenecek adayın bu ön seçim ve örgütün iradesiyle çıkmasına inanıyorum. Her türlü seçime her türlü parti içerisindeki kavgasız gürültüsüz ve birbirimizi yıpratmadan yapılacak seçime hazırım. Aday belirleme sürecinde bu olgunlukla ve adil yöntemle yapılmasını bekliyorum” dedi.

Yapılan basın açıklamasına, CHP Bilecik merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, CHP Parti Meclis üyesi Didem Gültekin, ve parti üyeleri katıldı.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.