CHP Bilecik Milletvekili Aday Adayları - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 08:06

CHP Bilecik Milletvekili Aday Adayları

CHP Bilecik Milletvekili Aday Adayları
Son Güncelleme :

09 Eylül 2015 - 16:44

Bilecik CHP İl Başkanlığı bugün 1 Kasımda yapılacak olan 26. Dönem Erken Genel Seçimleri için CHP milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıya CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, CHP Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Çakıcı ve partililer katıldı.

Hüseyin Elmas, “Partimizin kuruluş yıl dönümü olan 92. Yıl dönümünde de onur ve gururumuz ile birlikte burada toplanmış bulunuyoruz. Ben Hüseyin Elmas, Chp Bilecik Milletvekili Aday Adayıyım. Önümüzdeki 1 kasımda yapılacak olan seçimlerde partimizin daha başarılı, daha hedeflerini yükseltebilmesi için bu konuda bizlere düşen bir görev olarak gördüğümüz aday adaylığında başvurumuzu yaptık. Hangi sıraya görev verilirse ben birinci sıra adayı gibi çalışacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Hepinizi saygi ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

Av. Çağatay Karaahmet, “yapılan seçimin bir tekrar seçim olduğunu ifade ederek bu seçimde geçen seçimde olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisinden aday olduğunu söyledi. Bu bağlamda Türkiye’nin içinden geçtiği cenderede bu sıkıntılı günlerde, bunun müsebbiplerine karşı mücadele vermenin adaylığının birinci noktası olduğunu dile getirdi.

Yaşar Tüzün, günün önemini vurgulayarak, “Bugün 9 Eylül tarihi partisi açısından, Türkiye açısından, Laik Demokratik Cumhuriyet açısından çok önemli bir tarih. Böylesine önemli bir günde partimizin 92. kuruluş yıl dönümünde Milletvekili aday adaylığımı açıklamak, 3 arkadaşım adına söylüyorum bizlere büyük onur, gurur ve heyecan vermektedir.” dedi.