26.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BELEDİYE BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

- Reklam -
- Reklam -

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Şehirlerin kimliği,kentsel dönüşümde gelinen nokta ve ve şehircilik anlayışı konularının ele alınacağı ve 3 ay sürecek“Şehircilik Şurası” Cumhurbaşkanlığı Kulliyesinde Başladı.
Beştepe Milli Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Şehirclik Şurası’nın açılış programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ,Başbakan Binali YILDIRIM, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ’nin yanı sıra Türkiye’nin her yerinden Belediye Başkanları katıldı.
Şehircilik Şurası’nda ilk olarak konuşmalarını gerçekleştiren Başbakan Binali YILDIRIM;”Hüner bir şehr bünyad etmektir. Reaya kalbin abad etmektir.sözünü hatırlatarak “Asıl marifet,halkın kalbini,ruhunu ve benliğini inşa edecek insana huzur verecek şehirler inşa etmektir.” Dedi. Beştepe’de gerçekleştirilen Şehircilik Şurası’nın açılış töreninde Belediye Başkanlarına hitap eden Cumhurbaşkanı ERDOĞAN; “Ülkemizde, 1950’de nüfusumuzun sadece yüzde 25’i şehirlerde yaşarken, bugün bu oran yüzde 90’ı aşmıştır. Tüm çarpıklıklarına, zorluklarına, sıkıntılarına rağmen insanlar şehirlerde yaşamayı tercih etmektedirler. Bir şeyin düzenli, nizami olması; doğru ve güzel olduğu anlamına gelmiyor. Şehirlerimiz toplumumuzdaki farklılıkları gözeten bir yapıya sahiptir. Özellikle Batı ülkelerinde tek tipçi bir mimari anlayış hakimdir. Hepsi birbirine benzeyen sokaklarda aynı tip binalardan yüzlerce görürsünüz. Aralarındaki farkı anlayabilmeniz çok zordur. Düzenli ama karakteri olmayan şehirleşme, bizim modelimiz asla olamaz” dedi.
Emitt Turizm Fuarı için İstanbul’da bulunan Belediye Başkanı Fatih BAKICI Şehircilik Şurasına katılmak için Ankara’ya gelirken; Şehircilik ve yaşam alanları oluşturulmasında son derece önemli olan Şuranın düzenlenmesinden duyduğu mutluluğu belirterek. Ankara’da gerçekleştirilen Şehircilik Şurası’nda bir çok temasta bulundu.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.